Щоби свята не «горіли»: небезпеки Великодня

  • 968

Веселе свято чи купа траблів? На це запитання кожен з нас дасть сам відповідь. Адже Великдень – це не лише радість від Воскресіння Христа і сімейних зустрічей. Для декого це свято стає фатальним… Аби лиха не було, «Батьківський канал» зібрав кілька порад від надзвичайників і копів.

 

НАДЗВИЧАЙНІ ПОРАДИ: ПИЛЬНУЙТЕ ЗА ВОГНЕМ!

Великдень – не лише пасхальні страви, ну яка Пасха без свічок та лампадок?!

Отож кілька корисних порад, аби не довелося на свято зустрітись із вогнеборцями:

–         Під час освячення паски слід подбати про те, щоби запалена свічка не торкалась поліетилену або кошика.

–          Коли ви ідете не кладовище провідати померлих, краще принести на могилу свiжi квiти, а пластику не брати. Адже саме штучнi квiти та вiнки часто стають причинами пожеж на кладовищах, бо моментально спалахують вiд запаленої свiчки. Та й про екологію подбайте: живі квіти – не нашкодять довкіллю!

–         Свічки – не економте, купуйте якісні, краще зі скляним корпусом. Ковпачки мають бути металевими, бо вони не плавляться. Не залишайте запалених свічок без нагляду, ставте їх у підсвічники або на неспалиму основу та якнайдалі від меблів, штор й інших предметів, що добре горять.

–         Захоплюючись святочними справами, не забувайте контролювати дітей! Знаєте, але не зле буде нагадати, що дайте нащадкам волю (хоча б кілька хвилин без нагляду) – і свято може бути зіпсоване неприємним інцидентом. Утнути щось небезпечне нашим дітям – на раз-два: ігри з вогнем, прогулянки біля водойм тощо. Якими можуть бути наслідки – додумайте самі, ви краще знаєте своїх чад.

  –         Якщо ви ідете на природу: насамперед не варто розпалювати багаття, якщо в цьому немає гострої потреби! Не можна робити цього на торф’яних ґрунтах і у хвойному молодняку, біля сільгоспугідь. Якщо таки запалили дрова, то вимоги пожежної безпеки такі: навколо вогнища слід обкопати ділянку діаметром не менше від одного метра, а саме вогнище має бути не ближче як за 10 метрів від дерев і кущів.

ПОЛІЦІЯ: ТРИМАЙТЕ ДІТЕЙ ЗА РУКУ

Великдень, місто, велелюдні святкування. У Львові це, зокрема, Шевченківський гай, центр міста, територі біля церков та цвинтарів. Тому, батьки, не спускайте очей з дітей. Адже одна мить – і вони банально можуть загубитися в натовпі. Отож, порада № 1 – завчасу, ще вдома, проінструктуйте дітей, що робити, коли загубився: нехай шукають патрульних і вони неодмінно допоможуть.

Нарешті на вулиці тепло – і діти витягують з гаражів своїх двоколісних друзів (мопеди, скутери та велосипеди). Батьки, не забудьте згадати про шоломи, а заодно правила дорожнього руху..

У поліції кажуть: щороку більшість порушень закону на Пасху – через пиятику. Йдеться порушення тиші, розпивання алкоголю у громадських місцях, бійки та дрібні хуліганства. Ну і водіїв, які випили святочну чарчину, на жаль, вистачає. Будьте свідомі: в жодному разі не сідайте за кермо, коли випили алкоголь!

Ну останнє, але не менш важливе: подбайте про безпеку домівок. Якщо плануєте їхати з міста – повідомляйте надійних друзів, сусідів про те, що лишаєте оселю. На обрії хтось чи щось підозріле – в такому разі телефон 102 більш ніж актуальний.

Безпечних вам свят!