Дитяче свято в Трускавці: там збуваються мрії

  • 988

Майже 400 діток із Львівської області співали, танцювали, стрибали на батуті та змагалися в конкурсах на дитячому святі в Трускавці. Всі бавилися гучно й весело, але постійно поглядали на двері Розважально-оздоровчого комплексу «Оскар», бо ж там на них чекало головне дійство – годинне шоу із дельфінами!

8-річна Ангеліна разом зі старшим братом приїхала на дитяче свято в Трускавець із Радехова. Дівчинка дуже любить танцювати, та на святі старанно вирізає всі частинки своєї майбутньої листівки – смайлики та дельфінів. Ангелінка щиро зізнається мені, що не дуже любить аплікацію. Та й про «риб» мало знає. Але школярці ну дуже хочеться побачити, як дельфіни стрибають через кільце. Таке диво «показували по телевізору».

На галявині перед трускавецьким дельфінарієм – шум і веселий галас. Ще б пак, майже 400 дітей із Львівщини святкують. В одному кінці аніматори бавлять підлітків, в іншому – стрибають на батуті. Посередині ж за столами зосереджено створюють листівки. А тим часом триває концерт – талановиті малюки співають, танцюють, декламують свої вірші. Ну, і як без конкурсів з подарунками?!

Підлітків аніматори бавили руханкою
Майстер-класи тривають

листівка з дельфіном
І ось такі листівки з дельфіном діти робили власноруч
А це дівчата трудяться над панно у стилі стрінг-арту, для цього використали 380 метрів ниток

Таке масштабне дійство для дітей в Розважально-оздоровчому комплексі «Оскар» влаштовують уже другий рік поспіль. «Торік ніби проба була, хотіли побачити реакцію дітей, – розповідає Вікторія Чекурда, керівник проекту «Сімейні вікенди». – Ми вже три роки співпрацюємо з такими гарними об’єктами в Україні, як дельфінарій у Трускавці. Спочатку було багато проектів у Києві. Згодом – подалися в регіони. І побачили: тут діти більше, ніж столичні, тішаться таким атракціям. Зрозуміло, вони менше, як їхні однолітки у столиці, бачили і сприймають такі заходи за величезне свято. До того ж я сама із Західної України, тому тут проекти організовую десь із більшим трепетом, з більшою любов’ю».

Вікторія Чекурда – керівник проекту «Сімейні вікенди»

Вікторія Чекурда не лише керівник проекту, за сумісництвом вона мама чотирьох дітей – трьох хлопців (8, 10, 14 років) і однієї трирічної дівчинки. «Діти – мої ідейні натхненники, і я знаюсь на інтересах усіх вікових категорій. Маю тинейджерів, які все бачили, яким багато чого не цікаво, – з усмішкою розповідає жінка. – Тож мушу бути в тренді. Моя доня – фанатка Вінкс, тому ми й запропонували співпрацю цьому бренду. Вони погодились – і маємо гарні брендові подарунки для дівчат – три рюкзаки, сім ляльок. Я би сама хотіла такі речі» (сміється).

100 дітей від мегапроекту «Мій тато захищає Україну», 70 – із бориславського інтернату, 50 – з Трускавця, 30 – із села Корналовичі Самбірського району, а ще діти з Турки, Городка, Старого Самбора, Рави-Руської і студенти ПТУ зі Львова. Діти різного віку, але всі потребують уваги та опіки.

Отець Тарас – капелан Центру опіки сиріт, священнослужитель львівського гарнізонного храму Петра і Павла – вже втретє привозить дітей, якими опікується, у трускавецький дельфінарій. Щоразу інших. Утім кожного разу діти місяцями ходять під враженням. Позитивним.

Священик розповідає: «Попереднього разу одна дівчинка з Дитячого будинку сімейного типу мала нагоду плавати з дельфіном. Це була її мрія. І тут нам посприяли, щоби ця мрія втілилась. То вона довгий час про це говорила. Коли поверталися машиною до Львова, вона весь час дзвонила мамі, співбратам, друзям, ділилася враженнями, як це було доторкнутись до дельфіна, що було страшно на початку, але потім – море позитиву!»

Тарас Чекурда, власник Розважально-оздоровчого комплексу «Оскар», знає, що вистави з дельфінами залишають надовго глибокі емоції в дітей. Каже: «Дельфіни – це такі тварини, в яких є чого повчитися. У деяких моментах здається, що вони набагато розумніші та більш правильні, ніж люди. З них можна повноцінно брати приклад».

Про дитячі враження від годинної вистави з дельфінами розповідати не треба. Хто був, той зрозуміє) А хто не був, то треба поїхати, щоб відчути.

«Якщо людині з людиною часом потрібен час, щоб зійтися. То дельфіни переважно дуже легко йдуть на контакт і з дітками, і з дорослими. Тому що спілкування саме по собі є необхідною умовою життя цих тварин. Якби ми позбавили дельфінів спілкування з людьми, вони би практично загинули, – зазначає Ярослав Моргун, кандидат психологічних наук, психолог і дельфінотерапевт Розважально-оздоровчого комплексу «Оскар».Дельфіни дуже люблять гратися м’ячиками, кільцями, співати, танцювати, виконувати акробатичні трюки, що подобається дітям. Вони є тваринами соціальними, у них дуже розвинена ігрова поведінка, комунікативні навички. Завдяки цьому дуже ефективною є дельфінотерапія, яку ми теж практикуємо в Трускавці».

Відео забави – тут)))