5 найбезпечніших міст світу, в яких весело жити

  • 613

Мешканці цих міст спокійно повертаються додому пізно вночі й не бояться залишити свій ноутбук або гаманець без нагляду в громадському місці. Проте, спокійне життя зовсім не означає, що тут нудно, – пише Ліндсі Гелловей на сайті BBC Travel.

Для багатьох людей місто стає рідним, коли вони відчувають себе в ньому безпечно. Журналістка поспілкувалась з мешканцями п’яти міст, які регулярно посідають найвищі позиції в рейтингу найстабільніших і найбільш безпечних у світі.

Рейтинг The Economist Intelligence Unit (EIU) враховує такі чинники, як особиста безпека, якість інфраструктури та охорони здоров’я, цифрова і технологічна безпека.

Учасникам опитування пропонували оцінити найбільш сприятливі для проживання райони міста, а також пояснити, що саме надає їм відчуття комфорту.

Осака. Сакура в цвіту
Осака. Сакура в цвіту. Фото – з www.bbc.com/ukrainian

Осака

Осака ніби уособлює загальне почуття душевного спокою, яке притаманне всій країні.

“Японія неймовірно безпечна для життя”, – каже Деніел Лі, засновник місцевого англомовного онлайн-журналу Kansai Scene, який переїхав сюди з Великої Британії 17 років тому.

“Настільки, що місцеві звикли залишати без нагляду особисті речі на столиках в кав’ярнях, коли відходять, щоб зробити замовлення. Не можу уявити таке в інших місцях світу”? – додає чоловік.

Життя в Осаці зосереджене на бізнесі. Це означає, що людям доводиться працювати й користуватися громадським транспортом до глибокої ночі.

“Навіть у нічні години ділові люди їздять в потягах, а на головних станціях натовпи пасажирів так само, як і вдень”, – розповідає Йосі Ямамото, яка переїхали сюди з Кіото 25 років тому й очолює найстаріший в місті традиційний японський театр Но.

“Для будь-якої жінки абсолютно безпечно їхати наодинці вночі в метро. Це – звична справа”.

 

Щоб зануритися в місцеве життя, Ямамото радить оселитися в кварталах Ікуно-ку або Абено-ку, де збереглося багато традиційних будинків, нагайя (довгі споруди, в яких зазвичай мешкали ремісники).

“Це житло відносно недороге, і місцеві родини живуть в ньому роками, – каже жінка. – Якщо вам вдасться подружити з сусідами, ви зможете відчути справжній характер Осаки, якому притаманні симпатія до людей, теплота і дружба”.

Ті, хто воліє жити ближче до природи, можуть обрати спальні райони, що оточують місто – такі як Міно і Кіта-сенрю. Від них легко дістатися потягом до центру Осаки або до прилеглих міст – Кобе та Кіото.

Амстердам: вуличні музиканти
Амстердам: вуличні музиканти. Фото – www.bbc.com/travel

Амстердам

Серед інших міст у рейтингу EIU Амстердам – відносно невелике місто. Його населення не перевищує мільйона, і це надає нідерландській столиці деякі переваги стосовно безпеки.

Властива Амстердаму невимушеність дозволяє людям почуватися мирно та спокійно.

“Я відчуваю себе тут у повній безпеці”, – ділиться Тоні Хінтертойссер, генеральний менеджер готелю Andaz Amsterdam, що стоїть на каналі Принсенграхт. Тоні переїхав до Голландії з Нью-Йорка три роки тому.

“Вільний дух амстердамців дозволяє їм спокійно ставитися до повсякденних проблем. Тут важко кого-небудь вивести із себе”, – додає він.

Це стосується навіть поліцейських, які тут дуже ввічливі в будь-якій ситуації, але при цьому завжди дуже конкретні у своїх вимогах, зазначає чоловік.

Хоча безпечними вважаються всі райони Амстердама, Де Пейп і Ауд-Зейд перевершують інші частини міста за цим показником. Швидко розвиваються житлові райони на сході і півночі, як-от Норд.

 

Сіднейський марафон на Гарбор-Брідж
Сіднейський марафон на Гарбор-Брідж. Фото – з www.bbc.com/travel

Сідней

Попри те, що Сідней – найбільше місто Австралії, культура маленьких сусідських громад, надає мешканцям відчуття повної безпеки.

“Члени таких громад піклуються одне про одного, – каже Річард Грем, уродженець Сіднея і власник місцевої туристичної компанії My Detour. – Якщо людина здається підозрілою, ми одразу попереджаємо сусідів, що до неї треба придивитися уважніше”.

Нещодавно міська влада виділила 15 млн доларів на реконструкцію пішохідних доріжок і вуличних переходів, щоб заохотити людей більше ходити пішки.

Вікторія Моксі, родом з Буенос-Айреса, авторка путівника по Сіднею для любителів піших прогулянок, Urban Walkouts, переконана, що це зміцнить безпеку міського життя.

“Вулиці завжди сповнені містян, які сидять в кафе з друзями, вигулюють собак або просто досліджують місто, – каже вона. – Сідней – це таке місце, де чим більше ходиш пішки, тим міцніше відчуваєш свою єдність з громадою”.

Щоб насолодитися перевагами цієї пішохідної культури, іноземці часто оселяються в районі Поттс-Поінт за три кілометри на схід від центру міста. Житлові будинки в стилі ар-деко і безліч кафе створюють енергійну атмосферу життя, схожу на ритм Нью-Йорка.

Інший улюблений варіант – Саррі-Гіллс за три кілометри на південний схід від центру. Це район найкращих в місті кав’ярень і ресторанів, який приваблює хіпстерів, поціновувачів дизайну і гурманів.

Тим, хто надає перевагу пляжному способу життя, варто обрати район Вейверлі або мекку для серфінгістів – Бронте, до яких від центру приблизно вісім кілометрів на південний схід.

Сінгапурський Сад у Затоці – чудове місце для відпочинку з дітьми. Фото – з www.bbc.com/travel

Сінгапур

Це місто-держава в Південно-Східній Азії найсерйознішим чином ставиться до питань забезпечення правопорядку.

Рініта Ванджрі Раві з Бангалора, засновниця сайту Bon Appetour, на якому гості міста можуть влаштувати обід з місцевими, впевнена, що поліція повинна отримувати належне фінансування.

“У Сінгапурі поліцейським добре платять, що допомагає їм піклуватися про добробут співгромадян”, – зазначає жінка.

“Ви можете спокійно залишити сумку на столику в ресторані, якщо вам потрібно розрахуватися на касі, – розповідає Ванджрі Раві. – Місцеві чудово знають, що шанс бути спійманим і покараним дуже високий”.

Спокійній атмосфері міського життя також сприяє політична стабільність і нетерпимість до жартів на релігійні чи расові теми.

 

Повільніший у порівнянні з іншими столицями темп життя в Стокгольмі приносить справжнє задоволення. Фото – з www.bbc.com/travel

Стокгольм

Північне розташування шведської столиці має свої переваги, як-от нескінченні дні влітку. Сонячне світло в літні місяці разом із чудовим освітленням центру міста в темну пору року дає змогу почуватися безпечно в громадських місцях.

“У мене двоє маленьких хлопчиків, тому безпека має для мене важливе значення, а Стокгольм – просто чудове місце для дітей”, – каже Кет Ті, яка переселилася сюди з Лондона і веде блог “Англійська матуся в Стокгольмі “.

“У парках є ігрові майданчики, розташовані далеко від транспортних магістралей, і безліч зелених куточків прямо в центрі міста”.

Хоча життя тут не вирує так невпинно, як у Лондоні, Кет каже, що повільніший темп Стокгольма приносить справжнє задоволення. Попри свій невеликий розмір, шведська столиця, однак, дуже динамічна і прогресивна, відзначає жінка.

“Шведи одними з перших підхоплюють усілякі новинки, особливо технологічні, і часто самі задають нові тенденції”.

Багато людей живе в кварталах, прилеглих до Центрального ділового району. Але тим, для кого співвідношення ціни-якості важливе, варто від’їхати на два кілометри на захід – в Кунгсхольмен.

А більш богемну атмосферу, завдяки крамницям із вінтажними речами та авангардним художнім галереям, можна відчути в районі Седермальм, за три кілометри на південь.

Прибережні райони нещодавно кардинально реконструювали. Серед найбільш модних частин міста – екологічний район Хаммарбю Хьостад, знаний своїми пішохідними бульварами.