Страшилки майбутньої та молодої мами

  • 2996

Скільки цікавого мамам розповідають на курсах підготовки до пологів: про правильне дихання, зручні пози для народження дитини, психологічний стан породіллі, успішне грудне вигодовування. Все перелічувати не буду: хто ходив – той знає. Та реальність буває значно прозаїчнішою – іноді мам хвилюють настільки прості запитання, що диву дивуєшся. Кожного дня читаєш те саме. І все би було добре, якби не фантастичні відповіді, до яких іноді додумуються люди. Тому я вирішила написати цей невеликий лікбез про основні страшилки, щоби було зрозуміло, як все виглядає та що можна зробити. Ні, я не лікар і не знаю причин того всього добра (універсальна відповідь «гормони» мені не дуже подобається), але як мама це все пережила і потім сама із себе сміялася.

Гормональна смужка – а це проходить?

Як згадаю себе в цей час, то досі усміхаюся. Темно-коричнева вертикальна смуга через живіт з’явилася раптово та перша думка була саме про розтяжки. Гугл та чат зі знайомими мамами підказали, що тут нічого страшного немає і це лікується, тобто минає після пологів. Особисто мені не вірилося, бо та пляма тільки темніла й розросталася і я вже змирилася. На смужку більше, на смужку менше… Коли стало справді все одно, то одного чудового дня ця лінія почала стиратися у воді. Як маркер губкою. Взагалі не знаю причин її появи, але для мене це не світоглядне питання, головне – її немає.

Розтяжки – ні, ні й ще раз ні!

Страшний сон кожної жінки і кількість дзену тут мало залежить від кількості дітей. Нам всім хочеться виглядати гарно, вдягати відкритий купальник та мати струнку фігуру. «Якою олійкою краще мастити животик, щоби шкіра залишилася пружною?» – от чесно, хто з нас не писав на форумах такого запитання чи не допитувався в знайомих мам? Якби все було так просто, то гірких зітхань про жахливі смужки на шкірі не було б. Лише олійки не завжди допомагають, ще важливе правильне харчування чи хоча б вітаміни, гарний відпочинок і генетика. Ах  і ох, але в нас немає ще однієї версії себе, щоб переконатися, який же з методів виявиться дієвим.

Не надто приємні смужки можуть з’явитися будь-коли: від середини вагітності й навіть перед самими пологами. Тому розслаблятися ніколи не пізно) Найпростішим варіантом є не хвилюватися. Поки ще немає розтяжок – ще рано, а коли вже є – пізно 🙂  Ефективного методу їхнього видалення не існує, можна хіба зробити менш помітними та любити себе далі.

“Вагітний” животик після пологів

Якщо про розтяжки знає кожна майбутня мама, то про вигляд фігури відразу після пологів мало хто замислюється. Справді, рейтинг цього питання десь на рівні плінтуса, бо є значно змістовніші роздуми, але сюрприз все одно виходить такий собі. Ми якось автоматично уявляємо, що виходимо з пологового будинку в гарній сукні, з макіяжем та щасливо усміхнені. Воно то все так, але от сукня буде звична «вагітна», бо на животик «шостий, може сьомий місяць вагітності» інша просто не налізе. Так, він зникає. Чесно 🙂 З часом, підв’язуванням, правильними вправами та харчуванням все стає на місце, але відразу фігура красивою не буде, треба трішки над нею попрацювати.

Діастаз

Саме в продовження до великого животика та вправ. Ось про діастаз чує та знає дуже незначна кількість мам – і дуже даремно. Вагітний живіт після пологів усім хочеться прибрати якнайшвидше і жінки рахують дні до завершення відновлення, щоб якнайшвидше почати качати прес та ставати стрункими й гарними. Коротка довідка: діастаз – це розходження прямих м’язів живота. Що категорично робити не можна? Саме те, про що ми думаємо відразу: прес, планка та якомога більше навантажень. Вони – пряма дорога до висячого живота та паршивого вигляду. Найкращий ресурс з реально правдивою та корисною інформацією, який я знаходила, – це yogamammy. Там мама дійсно знає про що говорить і як виправляти ситуацію.

Тому не спішіть одразу бігти в спортзал чи шукати корисні відео з Анітою Луценко, краще перевірте свій чарівний животик та не робіть зайвих рухів. Інакше потім доведеться робити набагато більше вправ і витрачати час та нерви.

Випадіння волосся – ще один нічний жах

Веселощі приходять не відразу, а місяці через три, коли мама вже відпочила, відновилася та милується своїм відображенням у дзеркалі. Натішилися? Тепер можна збирати жмути волосся в цілій хаті та панічно думати «Я буду лиса!». Ох, досі мурашки шкірою. Скажу чесно, що невеликі залисини в мене на лобі були, але зараз там нормальні пасма, які навіть і не нагадують про цей жах. Мій челендж з перепробування всіх засобів від випадіння почався рівно в три місяці Смурфа і закінчився в 5,5 місяців. Звучить швидко, але за цей час я перепробувала різні маски/хну/шампуні/вітаміни/попіл (останнє жарт, але десь я таку пораду читала) – і в результаті двічі постриглася. Перший раз трішки, другий раз  – під каре. Щоб ви розуміли, для мене звичним є густе волосся до пояса, але коротка зачіска виявилась кращою, ніж облізлий хвостик. Це дійсно допомогло. Стік у ванні вже не забивався, моє волосся не лежало на підлозі в усіх кімнатах квартири, а зачіска за рік відросла майже наполовину.

Ось тут саме винні гормони, бо вони «закріпляють» усе, що мало випасти під час вагітності. Не вийшло тоді, то тепер надолужуємо результат. Переважна більшість мам тому і каже, що нічого робити не потрібно, хоча професійні перукарі радять хоч чимось та й допомагати собі. Не знаю, як краще, але ефект плацебо ніхто не скасовував.

Постійно хочеться їсти

Якщо коротко – то починається справжній жор, іншого слова я не доберу. Щоправда, переважно це стосується тільки мам, які годують грудьми, у випадках із ШВ все минає якось легше. Тут все логічно, бо на вироблення молока витрачається приблизно 800 ккал щоденно. Якщо порівнювати – то це дві години бігу чи п’ять годин повільної прогулянки. Не мало, правда? То й не дивно, що в перші місяці жінка може їсти не те, що багато, а чотири-п’ять разів на день – і далі хотіти їсти. Булочок, ще цих смачних булочок з маком… А канапка з ковбаскою, як вона смачно пахне, ммм… Дайте мені ще вареників і сметанки до них. Дієта мами, що годує? Що це таке? Дайте краще ще чогось смачненького і купіть морозиво.

Я чесно не знаю, скільки це триває: мені стало легше місяців через чотири, хтось і через півроку їсть тарілку за тарілкою. Точно скажу, що це минає, а вправи і увага до себе допоможуть не набрати зайвих «друзів» в непотрібних місцях.

Як бачите, веселих моментів у житті мами вистачає. Та все насправді не так страшно, потрібно лише знати, що це таке та що з ним робити 🙂