Я, гречка і зайві кілограми, або Як я худнула за допомогою популярної дієти

  • 951

Весна – в повітрі, а на стегнах – зайві кіло. І їх треба позбуватися. З року в рік – одне й те саме, просто День бабака якийсь.

(фото з www.usiter.com)

Наважувалася на худнення я днів 2-3. Розумію, що треба, але ж у холодильнику ще не з’їджена палиця улюбленої ковбаси…

Та врешті-решт цей день настав. Я сіла на так звану гречану монодієту. Аргументи на користь саме цієї дієти:

  • по-перше, в інтернеті обіцяють, що за 7 днів можна скинути до 7 кг, а за два тижні – і до 12-14 кг;
  • по-друге, не треба голодувати: хочеш їсти – їж, але саму лиш гречку (за маніпусінькими винятками), кількість крупи, яку можна їсти, ніхто не обмежує.

Отож, наступні сім днів (якщо, звичайно, мені стане сили волі) я їстиму саму гречку, питиму мінеральні негазовані води і зелені чаї, звісно, без цукру. А ще для різноманіття – 1%-й кефір, не більше від літра в день. Останній прийом їжі не пізніше як за 4 години до сну.

Ну що ж, поїхали.

День перший

Худнення розпочну з найлегшого (хоча кого я обманюю – не такого вже й легкого, принаймні тіла) – зважування. Маю механічні китайські ваги. Але і вони показують не приємні для мене цифри – 63 кг.

Мої об’єми: талії – 79, 5 см; стегон – 97 см.

Якщо зважуватися я буду щодня, то об’єми зміряю за тиждень.

Перед приготуванням каші потрібно гарненько помити гречану крупу, потім залити її 2 склянками гарячої води. Гречку у воді залишають на всю ніч для того, щоб крупа гарненько розбухла, та всі корисні речовини і вітаміни збереглися. Це в ідеалі. Я ж пішла простішим шляхом – просто зварила гречану кашу, навіть трішечки її посолила. Я знаю себе: несолену гречку до рота просто не запхаю.

(фото з www.jisty.com.ua)

Це жах, коли намагаєшся худнути вдома, при тому ти цілий день готуєш їсти для двох малих дітей. Та ще й як сьогодні: печеш їм пиріжки з яблуками! (Запах просто зводить з розуму…)

Хто сказав, що їсти не хочеться? Хочеться ще й як! Навіть попри те, що можна часто їсти гречку. Повірте, це не рятує, хіба що потроху з’являється відраза до цієї крупи.

Мої гріхи: випила горня кави з молоком, з’їла пиріжок з яблуками і шматочок м’яса.

День другий

Мої китайські ваги показують – 64 кг. Відомо, що перші 2-3 дні вага може стояти на місці, але ж не збільшуватися! Чи це відлуння позавчора? Хтозна…

Їсти вже не так нестерпно хочеться. Можливо, тому, що я пішла з хати. Щоправда, і поза межами моєї кухні є чимало спокус. Як-от на тому тренінгу, куди я подалася якнайдалі від домашньої випічки. Хоча мої мізки були зайняті справою, та настав час перерви на каву. О Господи, коли сидиш на дієті, здається, що весь світ змовився проти тебе. Ще випробування моєї сили волі. Від американо з молоком, яке я обожнюю і яке мені пахло просто божественно (не лише я його полюбляю), я таки відмовилася. Чесно взяла зелений час без цукру – його мені дієта дозволяє. Та далі було гірше: мене зваблювати білобокі еклери, политий шоколадом сирник, горіховий тортик із запахом лікеро-коньяку та різнокольорова панакота із полуницями. Ех, якщо я встояла проти цієї солодкої братії, то взяло в полон мене зеленувато-вершкове тістечко з вишеньками всередині. І це мій гріх на сьогодні. Утім мушу сказати – насолоди від цього смаколика я не отримала. Чи-то мене так совість мучила, чи-то вигляд тістечка був смачнішим за його вміст? Не впевнена, але висновок я зробила: ми таки більше їмо очима…

Мій гріх (повторюся): зеленувато-вершкове тістечко з вишеньками всередині.

День третій

Мої китайські ваги показують 63,5 кг. Ну це вже краще, ніж учора, але гірше, ніж було першого дня.

Чесно почала день із м’ятного чаю без цукру та тарілки гречки. З’їла, – до гречки почала звикати, їм її вже у менших порціях. Але доручила чоловікові купити кефір жирністю 1%. Треба урізноманітнювати свій нудний раціон.

Обід – не витримала випила каву з молоком, зате без цукру.

За відчуттям, трохи втягнувся-підтягнувся живіт. І в боках теж під руками стрункіше.

Мої гріхи: кава з молоком, шматочок м’яса до гречки.

День четвертий

Мої китайські ваги показують 63 кг.

День починаю з нежирного кефіру. Як бальзам на душу. Гречка вже добряче піднабридла. Хочеться солодкого. Несподівано для мене наїдаюся значно меншими порціями.

Нова спокуса – гарбузовий пиріг, який спекла для дітей, і тушкована капуста, яку я просто обожнюю.

Мої гріхи: кава без молока, шматочок пирога з гарбузом (тіста з’їла мало, більше гарбуза), 3 столові ложки тушкованої капусти.

День п’ятий

Мої китайські ваги показують 62,5 кг.

Нарешті я легша на півкілограма від вихідної точки. Досягнення сумнівне за час дієти, але й я трохи грішила з їжею.

Двічі пила кефір, двічі їла гречку, а ще шматочок кров’янки (ну це ж теж гречка). Чесно кажучи, ніякого задоволення від їжі. Хочеться щось пожувати, але що? А коли навіть їм, то швидко наїдаюся. Голова ще хоче їсти, а от живіт голосить: я переїв!

Мої гріхи: кава без молока, кров’янка.

День шостий

Мої китайські ваги, як і вчора, показують 62,5 кг.

Їсти не так сильно хочеться. Хоч моя вага не так вже істотно зменшилась (та що там – хіба мінус півкіло від стартової позначки можна назвати схудненням?), але ззовні й за відчуттям мої форми змінилися. І мушу сказати – у кращий бік. По боках немає зайвого, живіт якось сам втягнувся-підтягнувся. Ноги і дупця теж схудли, чи що? Що ж до обличчя і грудей, які худнуть першими, важко сказати. Я ж себе щодня у дзеркало бачу. Та й за розмірами та сама. Ну ви зрозуміли мене.

Мої гріхи: кава без молока, 3 рибні котлети.

День сьомий

Мої китайські ваги показують 62 кг.

Мої об’єми: талії – 76,5 см; стегон – 94 см.

Висновки:

Отож, гречана дієта, яку в інтернеті називають однією з найбільш популярних і ефективних, для мене закінчилася з таким результатом – мінус один кілограм, але! цілі три сантиметри як на стегнах, так і на талії. А це не може не тішити.

Чесно скажу, не зовсім упевнена в моїх механічних китайських вагах, але в тенденції, гадаю, їм можна вірити – я стала легшою))

Звісно, я була чесною перед вами і перед собою: я не суворо дотримувалася дієти і трішечки грішила. Ну дуже вже важко було стриматися. Тому:

  • вирішили худнути – якомога менше часу проводьте на кухні (там дуже багато спокус): очі не бачать – серце не болить;
  • гречка+кефір краще, ніж сама гречка – обов’язково пийте кефір, тоді не так нудить від гречки;
  • купіть нормальні ваги – бажано електронні: стимул – важлива річ у такій справі, як дієта;
  • за день-два до старту худнення їжте меншими порціями, тоді перші дні не будуть такими болісними: насипали в тарілку – і відкинули зо дві ложки;
  • пиття води не дуже допомагає, хіба що нирки промиєте)
  • худнути з дітьми – надзвичайно важко. Вони все одно їсти хочуть, готувати треба, а ще коли діти не скупі і так, як мої, діляться з мамою. То абзац, як важко відмовити 1,5-річній донечці, яка ділиться з мамою і пхає вам пиріжок з яблуком до рота;
  • ну і останнє: скинути сім кілограмів за сім днів реально, якщо ви – поза сто кілограмів живої ваги, якщо ж ви легші, от мінус 1-3 кг за допомогою гречаної дієти – цілком реально))