Закуска з баклажанів: рецепт від херсонських друзів

  • 1403

Волею випадку довелося просити допомоги в подруги, що мешкає в Херсоні. Посиділи, згадали старе й пожурилися над сучасним… Одним словом, провели час як люди. Із Херсона вивіз не тільки приємні враження про людей, що там живуть, а й рецепт літньо-присмакової страви. Як би сказати, нашвидкуруч й до столу.

Ось він який, баклажан херсонський

Отож, берете будь-яку кількість баклажанів (таких, як на фото) – їх має бути сорок відсотків від усього складу страви, що готуємо. Потім беремо до того третину помідорів. А на решту відсотків – усе, що хоч до смаку (цибулю, часник, перець і так далі).

Спочатку варимо баклажани до готовності (сказали друзі шкірку не чистити, в ній, мовляв, увесь смак). Потім треба порізати на слайси ножем. І ці порізані баклажани ставлять на одну дощечку, накривають іншою і… товчуть. Аби вийшов увесь сік – інакше смакоти не буде)) Відтак в оригінальному рецепті баклажани, помідори й усе інше січуть ножем. Приятелі ж мої із Херсона просто закинули складники в м’ясорубку, аби швидше. Додали приправ, і за півгодини страва була на столі (але ще поставили охолодити на трішки в холодильник). Смакота – ложку відкусиш))) Можна додавати як гарнір до каш, можна мастити на хліб, як завгодно.

Смакуйте і Ви))