Садок: місія (не)здійсненна?

  • 3283

Якщо ви не з чуток знаєте, що це за сайт http://edu.smart.lviv.ua, в останні дні перевіряли свій мейл мало не кожної години і десь у цей час стоїте у черзі на поліклініці, аби пройти медогляд, – значить, ми з вами, в одному човні – збираємось до дитячого садочка!

Реєстрація

Система електронної реєстрації у Львові працює вже не перший рік. Але щороку – як перший раз(( Я от була переконана, що дитину треба реєструвати до садочка, щойно вона народилась, ну ок – щойно зробили свідоцтво про народження. І от така вся окрилена зазираю до інтернету, щоби шукати потрібний сайт, а тут таке – реєструвати свою малечу я можу аж із 1 січня наступного року. У нашому випадку довелось чекати майже рік, бо доня народилась у лютому. Хоча ні – влітку система таки нас “пропустила”, але потім визнала свою помилку і “скасувала”, тому реєструвалися ми під шампанське у новорічну ніч. Гадаю, що ми такі не одні ;). Тут буде важлива порада: хто народив цього року та буде реєструватись у ніч на 1 січня, відкрийте сайт, усе заповніть, а як годинник проб’є дванадцяту, швидко цикайте “підтвердити”. Бо ми із чоловіком щось ніяк не могли із цим сайтом розібратись – у результаті наша реєстрація датується часом 00.53 і добрим десятком людей в черзі перед нами. Тому навіть не думайте реєструватись вранці чи вдень, коли виспитесь – бо це потім може коштувати вам місця для дитини у садку! На жаль…

електронна реєстрація в садочок
Ось так виглядають наші заявки до садочка після реєстрації

Під час реєстрації ви обираєте пріоритетність садка – той, до якого найбільше хочете потрапити, ставите першим, і так далі. Хоча із цьогорічного батьківського досвіду раджу ставити на перше місце дитсадок, де ви в черзі найвище та маєте найбільші шанси зайняти там ліжечко й шафку.

Коли у вас перевага

Електронна система прийме вашу реєстрацію, якщо станом на 1 вересня того року, коли дитина йтиме до садочка, їй виповниться хоча б два роки (ясельна група), і три роки (молодша група). Тому неважко зрозуміти, що ті дітки, які народились з вересня по грудень, мають більше шансів отримати місце в садочку (адже їх можна реєструвати відразу в січні), однак їм доведеться сидіти вдома довше, що вже не так зручно батькам, яких чекають на роботі.

Окрім того, переваги мають визначені законом групи осіб – направду, їх доволі багато, тому перед тим, як реєструватись, прочитайте собі чинне Положення, яке є ось тут.

Ну, і перевагу тепер маємо ми всі – адже, коли я реєструвала свою дитину, то обирала один садочок, тепер же можна записуватись у три.

дитсадок
Так, а де гірка, кажете?)

Черга

Ну от, перше коло пройшли) Далі слідкуємо за чергою – а вона, як виявляється, дуже цікаво себе поводить. Ні, ви точно не станете в черзі вище, ніж були на початку, а от скотитись донизу на пару місць чи навіть десяток – це вам запросто. Офіційно це пояснюють тим, що дітей дореєстровують у садки (пам’ятаємо, раніше можна було лише в один, а додалось ще два), що чергу переносять, що пед нами пільговики, що з’являються заявки зі старої системи. З нашого досвіду – у першому садочку від часу реєстрації нас “посунули” на 7 місць, у другому – на 1, у третьому – на 21. Більше того – “сунули” навіть тоді, коли вже змін вносити не можна було, бо система опрацьовувала дані!

Момент істини

Настав! Ще до вчора лише близько половини львівських батьків, які чекали заповітного листа на скриньку чи смс-ки знали, куди восени прилаштують своє чадо. Ми, тобто ті, у кого райони на букви “С”, “Ф”, “Ш” – ждали-чекали, і нарешті маємо омріяні повідомлення! Ех, добре, що багато заспокійливих пити не довелось, вони ж нам ще знадобляться у вересні 😉

гойдалки в садочку
Мака інспектує садочок. Рекомендує!

На кінець про медогляд

Ну, і не забувайте про ще одну важливу справу – медогляд у садочок. Його можна проходити задовго до підтвердження вашої реєстрації – адже за винятком деяких аналізів, він дійсний півроку. Аби не мучити дитину у чергах, електронний запис тепер є й у поліклініку. Щоправда, зараз він більше схожий на телефонний – я телефоном записалась до всіх потрібних лікарів, і в часі це розтягнулось на три тижні. Можна ще отримати талончики безпосередньо в закладі, але потрапити з дитиною до лікаря в той же день практично нереально, якщо ви просто проходите медогляд. Тому не відкладайте все в довгий ящик, адже після “листа щастя” маєте лише 30 робочих днів, аби принести документи в садок, інакше – втратите шанс бути зарахованим.

Усім успіху! Діліться з нами – а як зі садком у вас?