Переїзд з дитиною. Практичні поради

 • 454

Через декілька днів буде рівно рік, як ми переїхали. Це був веселий грудень, який складався із суцільних коробок, катання всіма можливими гуртівнями і складання, складання та складання. Мені в очах мерехтіло від тих всіх пакетів з речима і було страшно щось зробити не так. Хоча ми мали достатньо часу для збирання, все забуте завжди можна було забрати в батьків та й загубити щось майже нереально, все одно хвилювалася. В результаті декілька дрібних речей таки зникли в невідомому напрямку, але зараз навіть не можу згадати, що то було 🙂 Взагалі я задоволена тим, як все у нас вийшло, хоча тоді була зовсім не готова про це писати.

Починати з… пошуку надійної служби

Оці дядьки можуть дуже допомогти або все зіпсувати

Якщо вам не в сусідню квартиру, машина відсутня і зайві дружні руки теж, знайдіть спочатку перевірених людей, які все будуть носити та возити. З досвіду багатьох знайомих – якість такої роботи може перекреслити всю підготовку та залишити дуже довгий неприємний осад. Запитайте в знайомих, прочитайте відгуки в інтернеті. Особливо врахуйте послуги розбору меблів, якщо щось забираєте із собою. Ми послугами схожої служби не користувалися, тому нічого не порекомендую.

Добре, коли порожня квартира чекає тільки вас скільки треба. Тоді можна всі складені та непотрібні зараз речі потихеньку туди перевозити та навіть розкладати. Ми так робили, і тому кухня з посудом та ванна зі всіма дрібницями нас вже чекали. Це було мегазручно, бо можна жити і розпаковувати все інше за потребою.

 1. Також одразу напишу декілька корисних принципів, про які писатиму далі:
  Почати з пошуку служби
  Написати план та робити все за ним 🙂
  Викидати чи віддавати речі без жалю
  Нумерувати коробки
  Без паніки 🙂 Все одно щось піде не так

 Для початку заваріть собі смачного чаю чи кави, візьміть аркуш паперу та напишіть план розбору речей. Їх можна приблизно поділити на такі групи: одяг, взуття, посуд, іграшки, книги, господарські товари, техніка, їжа (всілякі крупи, овочі, закрутки), документи та цінні речі, різне-всяке.  Якщо маєте щось специфічне – виділіть свою категорію. Тепер оце все розпишіть по днях, залишаючи на кінець їжу, документи та важливі речі.

Якщо вас капітально не затопило, орендатор не говорить негайно спакуватися до кінця тижня, бо він продав квартиру і забув про це повідомити, чи ще щось на зразок цього, то виділіть собі достатньо часу для пакування речей. Ідеально – місяць. Це досить зручний термін, щоби спокійно розібрати квартиру, але й не витягати необхідне з коробок.

Переїзди з дітьми – це взагалі весела тема. Тут мало впливає їхній вік чи кількість. Так, я серйозно, бо можна мати одного непосиду, який постійно все мусить дослідити, або трьох флегматиків, які складають пазли. Подумайте, коли будете розбирати речі: коли діти сплять, йдуть в садочок чи ввечері по черзі з чоловіком. Має бути найзручніший час і ще трохи простору для відпочинку.

Продовжуємо з прибиранням

Найбільші помічники)

Особисто мені дуже вдало перед переїздом трапилася в руки книга Марі Кондо «Магічне прибирання». Досі її всім рекомендую, бо допомагає не тримати вдома барахла і сильно полегшує прибирання. Спеціально не вдаватимусь в деталі – знайдіть час прочитати 😉 Та багато написаного в цій статті саме звідти.

Тому починайте пакування не з просто перекладання речей в коробки, а з їхнього перебирання. Що точно потрібно, що краще комусь віддати, а що – взагалі викинути. Насправді, майже в кожній квартирі такого зайвого добра багато, але ми до нього звикли і не звертаємо увагу. Переїзд – чудова можливість уважно перебрати абсолютно все.

Візьміться одразу за найбільшу та найважчу частину – одяг та взуття. Можна почати з несезонних речей і кожного разу себе запитувати, чи вам точно потрібна ця річ. Два десятки футболок, улюблене, але таке старе плаття, якийсь пам’ятний капелюх. Відкладайте старі речі, які не носили вже більше року і які зовсім не викликають захоплення. Нехай вони принесуть радість комусь іншому. Контейнери для одягу стоять майже біля кожної церкви, є тематичні групи на фейсбуці, а «Еманус-Оселя» навіть приїжджає за великими та громіздкими речима. Все несезонне вже складіть в коробки, пронумеруйте та на листку напишіть приблизно що там. Наприклад, дорослий зимовий верхній одяг. Те саме зробіть зі взуттям. Коробки можна поскладати в кутку кімнати, в шафу, на верхню поличку – де маєте місце. Якщо є натхнення та змога – зробіть таке з частиною одягу, який носите зараз. Краще попрати зайвий раз і мати потім більше часу. Повірте, він знадобиться.

Так потихенько рухайтеся за списком. Можна відкласти книги, залишивши лише дитячі. Сховати святковий посуд, але якнайдалі від малих бешкетників. Перебрати папери та викинути декілька мішків макулатури. Дитячі іграшки, до речі, теж можна перебрати. Знайдіть нецікаве, малючкове чи просто поламане. Щось продайте, щось подаруйте чи викиньте уламки. Зі здивування виявіть, що іграшок стало на цілу коробку менше. Спробуйте пообіцяти собі робити таке регулярно 🙂

Особливо я люблю категорію «всяке-різне». Іншими словами – мотлох, який перекидається з шухляди в шухляду. Старі зарядки, неробочі акумулятори, гудзики, які ніколи нікуди не пришиють, списані блокноти, якісь дротики, незрозумілі листочки  – продовжувати можна безкінечно. Такі речі перебирати іноді найважче, бо ж може трапитися щось важливе. Тому одним махом руки все викинути не вийде. Але не переживайте, це теж мінус 1-2-3 коробки речей.

І легке завершення

Якщо ви старанно робили записане щовечора, діти не розтягували коробки назад і не будували з них будинки (прощавай, бабусин набір кришталю!) та й взагалі зорі зійшлися, то в останній вечір у вас залишаться декілька тарілок, трохи іграшок, одяг на вас і багато нервів. В будь-якому випадку десь щось йде не так і дорослі залишаються втомлені та з нелюбов’ю до коробок. Якщо ви спокійні, як удав – вітаю! Значить, все вдалося – і зранку можна сміливо починати спецоперацію «переїзд». Найвеселіше-то попереду, бо розібрати ці всі пакунки потрібно набагато швидше 🙂

фото з сайтів mobilelogistic.ru, babadu.ru, lixremovals.co.uk