Бакота. Літо, яке завжди з тобою

  • 989

Літо, як завжди, пролетіло швидко. Хтось скаже – непомітно. Коли мені так говорять, то відразу маю запитання – чому? Чому ти не зробив його таким, щоб запам’яталося?

Скажу відразу – я прихильник активного відпочинку. Хороший готель, чистий пляж, море, «все включено» – це класно, але мене вистачає на 3-4 дні. Далі нудно. Потрібен рух, зміна декорацій, нові враження. Я їх прагну – і вони знаходять мене.

Кілька років тому мій товариш Сергій, ще легший «на підйом», ніж я, зворохобив поїхати на Бакоту. Трьох днів у Бакотській затоці явно бракло, а враження від шаленої краси дністровських канйонів просто зашкалювали. Згодом вдалося ще раз побувати у тих місцях – і знову мало! Кожного разу їхали звідтіля з бажанням повернутися і наступного разу побачити ще більше. А подивитися є на що! Кількість природних, історичних та архітектурних пам’яток у тих теренах просто зашкалює!

Є що подивитися, є про що згадати…

Отже, для тих, хто любить подорожувати рідним краєм, для прихильників активного і трохи «дикого» відпочинку, для рибалок, грибників, тобто просто цінителів природи та колекціонерів позитивних вражень – декілька порад з описом власного досвіду.

Не важливо, куди зібралися їхати, важливо, з ким. Хороша компанія таких самих вар’ятів, як ви – запорука гарної подорожі. Велика компанія – більше шансів, що туди потрапить зануда. Як на мене, оптимальна кількість – 6-8 чоловік. Не легковажте підготовкою до поїздки. Чим ретельніше ви продумаєте логістичні та побутові моменти, тим комфортнішою буде подорож. І не беріть все на себе – розподіліть обов’язки між учасниками.

Хотин просто мусить бути у Ваших планах

Наша компанія, що складалася з семи осіб, одностайно вирішила спочатку відвідати Хотинську фортецю, потім Кам’янець-Подільський, далі їхати на Бакотську затоку до скельного монастиря. І кінцева зупинка на березі Дністра поблизу села Колодіївка. Напередодні передзвонили до місцевого єгеря і з’ясували про вільні місця. Хороше місце на березі треба бронювати мало не за тиждень наперед, особливо, якщо ви зібралися їхати на вихідні. Маршрут прокладено, складаємо список продуктів та речей. Намети, казани, газовий балон, посуд, спальники, столики, крісла, питна вода… Не беріть зайвого! Меню, розписане на кожен день, врятує вас від зайвих продуктів, частину яких можна придбати на базарі у Кам’янці-Подільському, позаяк дорога на Бакоту пролягає попри місцевий ринок.

Отже, все закуплено, зібрано, завантажено в авто. Їдемо! Щоб зекономити час в дорозі та побачити більше, не полінуйтеся і вирушайте в подорож дуже рано. Ми виїхали о 5-ій ранку і вже перед 10-ю були в Хотині. Старовинна фортеця, цікаві експозиції зброї, середньовічного одягу, картин, предметів ужитку плюс захопливі дністровські краєвиди не залишать вас байдужими!

Півтори години по Хотинських мурах і вирушаємо до Кам’янця-Подільського. Надзвичайно красиве місто! Середньовічний замок, церкви та костьоли, красива архітектура і краєвиди, які більше ніде не побачиш! Висновок простий – в Кам’янець треба їхати окремо і мінімум на 2 дні. Але, наша кінцева мета – Бакотська затока, до якої всього 50 км далеко не найкращої дороги.

Це просто треба побачити…

Година часу і ми на місці. Ось вона – Бакотська затока та Дністер у всій своїй красі! Якщо у вас ще залишаться сили і час – з оглядового майданчика варто перейтися до скельного монастиря. Мальовнича стежина спускається з гори і приведе до самої води.

З оглядового майданчика повертаємося кілька кілометрів назад, їдемо через село Колодіївка, трохи польовими дорогами, і от нас вже зустрічає місцевий єгер. Вибираємо місце біля ріки на галявині серед дерев. Годину-півтори іде на облаштування табору, перших 50 грамів та обмін враженнями. Попереду три незабутніх дні на дністровському каньйоні! Риболовля, гриби, шашлики, бограч і юшка на вогні, печена бульба з салом, солодкі місцеві кавуни… Тільки не забудьте запастися питною водою та засобами від комах!

Час на Бакоті летить швидко, так не хочеться покидати це мальовниче місце. Бувай Дністер, бувай Бакота! Кинув монетку в ріку… Скоро повернемося!!!