Екскурсія у світ іграшок: досвід дворічки

  • 721

Вони різні за формою, кольором і за часом, на який втримують дитячу увагу. Про що це я? Сьогодні Мака поведе вас у зовсім не таємний світ наших іграшок!

До року

Звісно, без маминої допомоги мені не обійтись – ну не дуже пам’ятаю, чим бавилась у рочок, то ж півжиття тому! Питаю маму, чим гралась у немовлячому віці, каже, що гризунцями та калаталками. Все правильно – для кількамісячної дитини найкращою буде іграшка, яка неважка, дзеленчить і класно гризеться (цей пункт для мене і зараз важливий ;️) . Точно пам’ятаю, що до року обзавелася ще пірамідками, Ноєвим ковчегом (цю забавку вже детально описували тут) та книжечками.

З року до двох

Ох, це, певно, мій улюблений час! Стільки іграшок, що не знаю, із чого почати! Ну, найперше розкажу про улюблені. На рочок мені подарували толокар – це машинка, хто не знає) Місяців зо два я просто на неї сідала, а потім почала ганяти хатою, а як на вулиці потепліло – і там (зізнаюсь, деколи й досі прошу маму взяти машинку надвір, щоб одне коло алейкою зробити – отак, з вітерцем)️)

Приблизно в півтора в мене з’явилась дитячі кухонні набори – крутий дівчачий девайс, хоча чула, що й деякі хлопці таке люблять) Ну, що поробиш – мама має каструлі, тарілки, газову плиту, а я що – гірша? Правда, з радістю поміняю свої прибори на мамині – але маму ніяк не вламаю, дає лише дозовано і в тільки в тимчасове користування)️ Малюки, які мене читають, – раджу замовити у своїх батьків овочі та фрукти на липучці, класна штука!

А раніше речі з комода теж були непоганою забавкою)

Ляльки – кажуть, то ще одна дівчача фішка. Я маю кілька і свого часу з однією взагалі розлучитись не могла – вона зі мною ходила і на вулицю, і спати, і їсти, і навіть купатись. Нещодавно її відкопАла на дні коробки, так що у нас знов любов:)️ Ляльки люблять возитись, а я – їх возити, тому маю ще й возик.

Окрема тема – музичні іграшки, таких теж трохи підзбирала. Маю двох песиків від Фішер прайс, один співає “голова, плечі, коліна і пальці”, інший те саме, але він “анлійський”. Ще з музикою є пес на пульті, пара телефонів і м’яч. Найсмішніше, якщо когось не виключити, то він вночі може маму лякати – раз вона зірвалась, бо з іншої кімнати почула: “обійми мене”;)

Ще є іграшки для руху і розвитку. З перших – самокат, який я не випускала з рук цілі два тижні, зараз він на балконі відпочиває. Маю ще ролики, але мама ніяк до них не дає добратись – каже, що їй ще зарано такий стрес переживати) Час від часу стрибаю на динозаврику-стрибунці та на фітболі – то вже практично професійні заняття спортом;)

іграшка-стрибунець
Стрибати дуже люблю, сусіди знизу, вибачте)

Для розвитку мама познаходила різні сортери, де потрібно вставляти фігурки за формами, за кольорами, щось будувати, шнурувати, майструвати… Думаю, тут у мами фантазії ще надовго вистачить, а як ні – то підкиньте їй ідей в коментах, Мака все передасть))

Після двох

Чесно вам скажу: зараз не маю я часу бавитись, купа справ на вулиці – гойдалки, пісочниці, каруселі, але ви то пам’ятаєте, правда ж, я вам в інструкції все розповіла) Так що бавлюсь трохи вранці і трохи увечері – в хід ідуть пазли, медичні інструменти, м’які іграшки, олівці та фарби, дерев’яна залізниця. Тепер мама і тато мусять більше вигадувати – тому ми граємось у перукарню, лікарню, будуємо “халабуди” з ковдр… До речі, мені он в садок скоро – а там теж так бавляться?

А на вулицю я не виходжу без “пісочного набору” – усіляких прибамбасів на пісочницю – і крейди. Бо помалювати – то святе діло. Малюю все, що трапиться під руку – асфальт, лавку, візок, себе, маму… Усі пункти, крім першого, мамусі чомусь не до вподоби))

іграшки
Трошки того, що зараз улюблене

Оце дописую текст і згадую, як несправедливо я забула про іграшки з Пеппою – я досі той мультик люблю і маю кілька м’яких свинок, два будинки, пазли, фігурки… Колись мама сміялась, що в нас живе дві сім’ї – наша і Пеппи, ну, в такому разі скоро додасться ще пару сімей з мультиків і стане тіснувато)) Але я вам як дитина скажу: іграшок забагато не буває, чи не так, мам? 😉

P.S.  Дуже багато іграшок мені подарували – бабці з дідусями та хресні, друзі мої і батьків. Частину мама знайшла і купила вживаними. Але я, як і кожна дитина, завжди тішусь чомусь новому – а хто ж відмовиться від нової ляльки чи машинки (так-так, у мене вже є своя міні-колекція). Хоча іноді можу цілий день носитись із ложкою хатою – і це буде the best іграшка… А у вас як, друзі?
Екскурсію іграшковим царством вела ваша Мака