Домашній йогурт: швидко, корисно, смачно

  • 981

Коли вперше задумалась про те, щоб приготувати йогурт удома, то перечитала купу рецептів у мережі, дійшла навіть до того, що шукала інструкцію, як готувати йогурт за допомогою мультиварки! (Вдома є цей агрегат і спеціальні пластмасові скляночки в комплекті!)

Але… Приготувала раз – і зрозуміла: все значно легше, ніж описують. Впораються навіть ті, хто досі не приготував жодної страви. Повірте! І корисніше, ніж куплене в магазині, стовідсотково. І смачно: хвилювалася, що діти не їстимуть, бо магазинне – то магазинне. Але п’ють – справді смачно. Головне – додати тих ягід-фруктів, які смакують.

Що знадобиться

  • молоко
  • магазинний йогурт без наповнювачів або закваска
  • пізніше цукор та ягоди

Молоко – я беру домашнє. Очевидно 😉 Корисніше та смачніше. Хоча, припускаю: з магазинного молока йогурт теж вийде. Скільки? Я беру півтора літра. Ну щоб у холодильнику довший час не стояв. Самі розумієте: краще за кілька днів зробити свіжий, особливо, якщо будуть їсти діти.

Магазинний йогурт без наповнювачів або закваска – можна брати закваску, але зразу кажу – це дорожче. Тому я купую звичайнісінький білий йогурт без наповнювачів (я беру ТМ “Молокія”, не агітую, а ви вирішуйте самі). Нам знадобиться 2-3 столові ложки йогурту, а решту – решту можете спокійно випити 😉 Надалі можете вже свій йогурт використовувати як закваску) тобто зі свого ж робити наступні порції молочного десерту.

Із цукром і ягодами все очевидно. Цукор додаємо до смаку, можна і зовсім без нього. Ягоди – у нас вдома найпопулярніші малина та чорниці. Маю морожені в холодильнику.

Як готувати

Дуже легко. Справді. І завжди виходить.

  1. Молоко пряжимо (тобто доводимо до кипіння). Далі залишаємо, щоб вистигло десь приблизно до температури 35-40 градусів (ну щоб було добре тепле, гарячкувате). Додаєте пару ложок йогурту або закваску. Добре перемішуєте ложкою. !!! Не додавайте йогурт чи закваску у щойно спряжене гаряче молоко, бо всі бактерії, які й зроблять нам йогурт, просто загинуть(( !!!
  2. Загортаєте каструльку з молоком у якусь ковдру – і все, залишаєте на 5-8 годин. Я завжди роблю зранку, після сніданку, тож до вечора йогурт готовий.
  3. Цукор і фрукти додаємо ЛИШЕ У ГОТОВИЙ ЙОГУРТ.
  4. Перемішали, налили у горнятка і смакуємо. Можна налити у баночки від магазинних йогуртів, не викинутих у сміття напередодні, а вимитих і залишених. Це такий собі “фокус” – моя дворічна донька не хотіла пити із горня, а після таких хитрощів – смакує, не відтягнеш за вуха. Решту йогурту зберігаємо у холодильнику – дякі, Кеп!))  Але наголошую, бо домашній йогурт – не магазинний, скисне швидко!

Важко? І смачно!