Бавимось економно, або Рейтинг іграшок річної дитини

  • 1485

Магніти на холодильник

Іноді я дивлюся на інших батьків і думаю, що щось зі мною не так. Чи-то Юстина ще надто мала, чи-то я просто така скупердяйка, але за рік життя на планеті Земля ми купили своїй дочці лише прорізувач для зубів у аптеці, якщо можна вважати це іграшкою.

Що для мене іграшка? Це річ, яка відволіче дитину на певний час, при цьому зможе розвинути в ній якесь нове вміння чи реалізувати певну потребу моєї малюсінької. Це не китайський ширпотрєб і не фірмова-перефірмова забавка за всі заощадження. Це однозначно якісна, безпечна та корисна штука. Я дуже не люблю нагромаджувати мотлох, тому до кожної нової покупки ставлюся з пересторогою. І поки що від цього страждає Юстя 🙂

Точніше наразі не страждає, а потім побачимо. У нас зовсім небагато іграшок, але купка маленька є – все надароване впродовж року. І ця купка вже починає мене потроху виводити зі себе. Коли на підлозі у вітальні армагедон, коли під диваном обов’язково валяється якась деталь, коли для іграшок є окремий кошик… Тоді ти мама 🙂 Боюсь уявити, що нас чекає, коли Петрівна скаже “альо, хочу ту барбііі, і то дупло, і ту монстрхай, і ту пеппу, і ті бенчемз” (потрібне підкреслити). А таке неодмінно буде!

Але поки що Юстинка чемна дівчинка і бавиться тим, що дадуть. Щось її цікавить більше, щось менше. Складімо мікрорейтинг?)

10 місце

Гусінь
Гусінь

Останнє і почесне місце займає іграшка Гусінь, яка є в кожній поліклініці, мабуть. Це кольорова круцька-гусениця, яка, за словами виробників, просто супермегарозвивальна. Юстинка її зацінила аж тепер, коли перевалило малечі за рік. Вона любить туди-сюди совати маленьку круглу кнопочку, заглядати в дзеркало і тицькати гусениці в око. Решта опцій наразі Петрівну не цікавлять, хоча пишуть, що ця іграшка для 6m+. У мене іноді таке враження: що менший вік вліплять на упаковці, то крутіше 🙂 До слова, нам цю іграшку прислала подруга, бо їм подарували три однакові. Три, Карл!

Коротше, гусениця поки що пасе задніх і займає нашу доню на хвилини 3…

9 місце

Пазли-конструктор
Пазли-конструктор

Конструктор зі зйомними деталями. Спочатку з нього найбільше Юсті припало до душі (чи-то пак до рота) картонна інструкція. А вже потім вона почала нищити все, що я намагалась збудувати нашвидкуруч. Юстинка буквально виривала з рук пластмасові пазли і вірно служила “памєхою” на шляху до складання маленьких штучок в одну велику. Потім вона перейшла на новий левел і почала мені подавати деталі, киваючи при цьому ствердно головою, мовляв “бери, бери, точно знадобиться, зуб даю”. Пробувала запхати фігурку в пазл, точніше просто поставити її на отвір, але це все мало бути в супроводі співскладальника. Самостійно мацьопка ту штуку лише розкидала. Отже, роблю висновок, що ця іграшка робила мене вільною пташкою десь на хвилину, саме поки малий дестроєр був у дії. Думаю, із часом має бути їй цікавіше: там же і кольори, і звірі. Я вже сама ловлю себе на думці, що біла курочка має червону “домівку-пузлик”.

8 місце

Дерев'яні звірята
Дерев’яні звірята

Дерев’яшки-звірі. Ця гра теж чекає свого часу, бо має розвивати пам’ять та увагу: кожного звіра є по дві штуки і треба знаходити обидвох. Наразі я проговорюю назву кожного і звук, який він видає. Юстинка ж перебирає дерев’яні жетони в руках, вивчає малюнки, пробує носити в зубах і складає в мішечок. Потім будемо грати у віндовсівський “Mahjong” в офлайні – поперевертаємо всі картки лицем до низу і запам’ятовуватимемо, де яка лежить 🙂 Але до того треба дорости. Виглядають стильно, просто та безпечно!

7 місце

Ляля має "коко"
Ляля має “коко”

Лялька, що говорить. Нею вона почала бавитися досить рано: повторювала звуки. Мабуть, саме завдяки ляльці доця навчилася говорити “у, тятя”, “а-гааа” і “ги” такою смішнючою інтонацією. Нам лише треба було натискати в правильному місці на людиноподібного пупса. Ще Юстя гарно навчилась тосяти ручками ляльки, швидше, ніж своїми навіть. І тикала в око, коли ми вчили її показувати його. А я так скептично спершу до цієї забавки поставилася, пхе.

6 місце

Магніти на холодильник
Магнітики-звірята

Магніти на холодильник. У нас із циклу “домашні тварини”. Деяких тварючок я й сама не знаю. А деяких би не дуже хотіла мати вдома. Але то таке… Висять вони всі на їжозберігальній камері, відволікають доцю на хвилин 10. Вона пробує їх знімати і причіпляти знову. За той час я встигаю поприбирати після їжі. Але ці штуки мають недолік для такої малечі: вони м’які, майже паперові, тому Юстинка вже встигла понадгризати деякі частини тіла звірів. До речі, хтось знає, як каже шиншила? Може, Тіна Кароль в курсі?))

UPD: станом на три місяці пізніше вона просто повідривала половину малюнків, що досить легко зробити, тож тепер лишились лиш магніти-обриси. Завдання ускладнилось))

5 місце

Дитина і пульт
Тобі який канал ввімкнути?

Пульт. Оскільки гратися телефонами ми доці не дозволяємо, то компенсуємо це пультом від телевізора. Вона швидко усвідомила зв’язок між кнопками і балакучим екраном. Може ввімкнути мій улюблений канал або додати трохи звуку, щоби краще чути. Для розваги рахується. Вона його любить. Як бачить, то аж трясеться та тягнеться.

4 місце

Піраміда – забавка, яку Юстина отримала в подарунок аж на рочок. Я тільки й думала, що всі вже мають, а Юстік нє. Після моєї демонстрації насилювання на паличку плит доця миттю і собі захотіла. Але їй не вдавалося. Вона сумлінно намагалась якось збоку запхати кільце на стовпець… А потім зрозуміла механізм і понеслась! Особливо мені подобається, як Юстинка сама собі аплодує після вдалого нанизування. І вимовляє радісне “вііі”. Аж душа співає 🙂 Іграшка перспективна, бо то ж і кольори всюдисущі, і розмір. Дійсно мастхев, я вважаю)

3 місце

Яйця Tomy – на коробці пише 6m+ і вона й справді ними катуляла по всій хаті з того віку, лежачи на пузі. Але використовувати як сортер буде ще, мабуть, нескоро. Петрівна вдало вміє складати одну шкарлупку в іншу і брати по кілька яєць в одну руку. Ці яйця, виявляється, дуже популярні. А я й не знала! До слова, робила деталізований огляд цієї іграшки ось у цьому пості 😉

2 місце

Читає книгу
Читає книгу

Книжки – то чи ненайулюбленіша розвага нашої дитини. Коли я в один прекрасний момент розумію, що Юстина замовкла і мовчить, як партизан, більше хвилини, то це точно книжка в руках! Вона гортає тверді сторінки, розглядає малюнки, перевертає її туди-сюди. Дебютною книгою донечки була “Рукавичка” з мого першого шкільного дзвоника (дев’ятнадцять років чекала свого часу, уявляєте?). Але читати вона не дає і слухати не надто хоче. Хоче сама торкатися і водити пальчиком по ілюстраціях. Зараз ми отримали ще одну порцію гарних книг, половиною я б сама бавилась. Скільки ж крутяцької поліграфії є сьогодні!

1 місце

Ложки, папірці (особливо туалетний), каструлі, пляшки з-під води (і не тільки), обрізки ниток, сантиметрова стрічка, спиці та гачки, кабель від телефона, пакетики в шухляді… Цей список можна продовжувати вічно. Бо всілякими побутовими дрібницями діти завжди охоче цікавляться. Юстя любить то все облизувати, гризти, розкидати, складати, закидувати собі на шию чи голову або ж чемно і зосереджено вивчати. Здебільшого її вистачає на 10-15 хв. Саме мамі посуд помити 🙂

Мине ще тиждень-два – і вподобання нашої дослідниці зміняться, я впевнена. За всім не вженешся! Але завжди буде щось під рукою, чим можна зайняти маленькі руці. Тому озирніться навколо і не купуйте зайвого. Особливо зараз, коли іграшок до кольору до вибору, на будь-який смак та гаманець. Не в кількості дорогих забавуньок щастя, самі ж знаєте) Просто час від часу треба ховати одну порцію іграшок і витягувати іншу.