Дитячі театрали, небачені речі Франка, сильні люди й тягарі: афіша на вихідні

  • 443

Один із найпопулярніших в Україні погодних сайт дає на суботу мінливу хмарність і до дев’ятнадцяти градусів тепла. Неділю ж ці синоптики змальовують як хмарний із проясненнями день температурою десь 20 ступенів. Дощу, божаться прогнозисти, не буде. Що ж, повіримо їм на слово. Дощі вже трішки заважають святкувати весну-2017. Сонця чекаємо, як сепаратисти путінського «гумконвою». Тим більше, що на вікенд є куди потягтися.

У гаю Шевченка бавитимуться театральні діти (фото – devidpochyty.com)

Першим ставимо театральне свято у Шевченківському Гаю. Там пройде фестиваль дитячих театральних колективів «Казка в Гаю». Кличуть всіх сім’ями. Галявина розваг, галявина казкарів, галявина маленьких майстрів – діти мають вищати від захвату.

Перша двадцятка із Франком зразка 1992 року – uk.wikipedia.org

Дорослих мала би привабити виставка «Скарби Франкового дому». Нагадаємо, Іван Франко – це той вусатий вуйко на двадцяти гривнях. І потрапив він на купюру не просто так. Франко – крутезний поет, письменник, публіцист і журналіст, та ще й перекладач. А про його життя в будь-якій нормальній країні уже давно зняли би не один фільм, але й купу серіалів. Отож, побачите речі Івана Яковича та його родини, які раніше не показували нікому! Зокрема дорогоцінні метали, фотографії та інші цінні предмети. Все то є у Львівському національному літературно-меморіальному музеї Франка (м. Львів, вул. І. Франка, 150, 152). Виставка відкривається 25 травня і буде чинна протягом тижня. Ціна заходу в музей смішна: для учнів – 6 грн, студентів, пенсіонерів – 9 грн, дорослих – 15 грн. Бачте, навіть ніхто не витягне двадцятки з Франком, аби дізнатися більше про Франка.

Першим історично відомим чемпіоном із пауерліфтингу вважають Мілона Кротонського (жив у VI ст. до н. е.). Чоловік носив спочатку теля, допоки не виросло до величезного бика. Якось він пробіг із цим биком на плечах всю довжину стадіону – свідчить історик Павзаній. (Зображення – http://www.sport-world.com.ua)

Якщо Ви не любите Франка, бо колись не вивчили його вірш і мали «цвай» у школі, то валіть на кубок із пауерліфтингу. Але борони Вас Боже там «газувати»! Пауерліфтинг цих вихідних – то здоровезні дядьки із Львівщини, Тернопільщини, Закарпаття, Херсонщини, Хмельниччини, Волині та Рівненщини. Вони гасять тягарі, про які страшно подумати, не те що піднімати. І візьміть сонячні окуляри: в усіх цих людей стільки нагород, що засліпить очі! Дивіться, хто буде:

Марія Ільницька (фото – galsports.com)

серед чоловіків зірками змагань стануть майстер спорту України міжнародного класу з пауерліфтингу, чемпіон та призер чемпіонатів Світу та Європи з пауерліфтингу та жиму лежачи серед юніорів (2012-2013 рр.), рекордсмен України та світу, Європи в жимі лежачи, багаторазовий чемпіон України Роман Мартиненко (це просто бомба!),

Роман Мартиненко (фото –
photo.i.ua/user/847852/383160/11256038/)

новоспечений бронзовий призер чемпіонату Європи з пауерліфтингу в присіданнях зі штангою серед чоловіків, майстер спорту України міжнародного класу, багаторазовий чемпіон та призер всеукраїнських змагань Іван Король (ось такий крутяк):

Іван Король (фото – www.sportlife.ua)

Змагання «Відкритий кубок СК ЛДУФК «СКІФ» з пауерліфтингу та класичного пауерліфтингу, звісно, будуть на СКІФІ у у приміщенні спортивного манежу (вул. Черемшини, 17). Організатори божаться: захід буде одним із найвидовищніших в Західній Україні. Вхід вільний.