Шофере, натисни… гаманця

  • 572

Ну і зима була. Не буду нарікати: хокей-лижі, все таке – чудово. Але… машині дісталося. Сніги, морози, льоди, замети, заноси… Живучи за містом, користуємося двома автівками відомої європейської марки. Зиму «відкатали» на повну. То тато з сином їхали до школи й на роботу. То мама з доньою прямували за своїми жіночими напрямами. Машини в гаражі не маринували.

Звісно, інтенсивна їзданина взимку – то ремонти навесні, коли авто розмерзнеться. Ось і вилізуть на світ Божий усі скрипунці і грррухи Вашого залізного коня. І, як родичі коло ліжка хворого, чекаємо вердикту майстра із думкою: «А чи достатньо тугий гаман?» Не секрет, що зараз, через стрибок курсу гривні, й авто обслуговувати влітає в добру копійку. Про яку саме – далі.

Зима-2017: Яма на трасі + ніч = гнутий диск

Свої машини ми вже десять років поспіль обслуговуємо на одному автосервісі. Раніше «гоцали» на «Жигулях» 21011 із «трієчним» двигуном 1500 «кубиків» (зацініть, хлопаки і дівкаки!) Легке авто двигун розганяв до фактично усіх прописаних заводом 160 км на годину. Мушу сказати: раніше, себто років п’ятнадцять тому, «папєрєднікі» дороги не надто балували якимись там ремонтами. І знаменита траса Львів-Тернопіль товкла старенького «жигулика» 1979 року народження як тільки хотіла.

 

Гра “Знайди машину”: ВАЗ-21011 – перший залізний кінь нашої родини

Часу тоді було більше, дітей не було, тож ми майже щовихідних займалися автосексом зі старими «жигулями» у позиції «машина зверху – я під нею». Перебирали і ходову, і електрику, і… та практично майже усе! Дурні двері (передні водійські) робив разів двадцять – падало вниз скло чи не щомісяця. Коли ліміт терпіння на такі ремонтні забави вичерпався, то вирішили взяти нове авто в кредит. Так і зробили.

Нове – то є нове, казав лікар, оглядаючи бабусю (жарт)

Нове авто також не шкодували – ми не з тих, хто здуває пилини з машини. Автівка щосили нам допомагала. Звичайно ж, ми їй віддячували: усе ремонтували, щойно треба було. Не знати для чого – чи то для сімейної історії, чи то просто із суперпотреби впорядкувати папери – зберіг усі накладні на ремонти й роботи. Спробую порівняти ціни на весняні ремонти – раніше і тепер.

Порівняння цін, фото запчастин і машини

Травень 2009. «Норвежець» Олександр Рибак переміг у Євробаченні в Москві. Президентом Литви тоді стала наш великий друг Даля Грибаускайте. На Шрі-Ланці, звідки чай і де слони, закінчилася багаторічна й кривава громадянська війна. У фіналі кубка УЄФА в Стамбулі переміг донецький «Шахтар» (у тому ж місяці програв кубок України полтавській «Ворсклі»). Україна домовилася із щодо постачання нафти з… Лівії (де та нафта, де та Лівія тепер?!).

А я на сервіс – весняні оновлення тачки. (Зима-весна-2009 – гасав, як скажений бізон: чекали сина, що народився у квітні. Найменший стогін дружини – і вже гашетка «скричала»). Рахунок за 2-ге травня 2009 року (ціни за роботу в твердій гривні):

Геометрія коліс – 80,

Діагностика ходової – 30,

Заміна наконечника лівого – 50,

Заміна тяги рульової лівої – 50.

Весна-2010 – «Арабська весна». Греки і гроші ЄС: тамтешній парламент тоді ухвалив скорочення держвитрат в обмін на фінансову допомогу. Девід Камерон – так звали тоді нового прем’єра Британії. В фіналі кубка України сімферопольська «Таврія» перемогла донецький «Металург». В Києві у райвідділку забили студента Ігоря Індила – гучна була справа…

Машину не шкодували у всі роки її життя

Навесні 2010-го не міняв нічого. Чого б це?.. А, згадав: банально не було грошей – замість машини кеш «тягнув» синок, а доходи упали))) Та і машиною якось їздили менше. Тож традиційні «весняні» ремонти «переїхали» на літо. Рахунок з липня-2010: діагностика ходової – 40 (на десять більше, ніж у 2009-му).

Травень-2011. В Австралії помирає останній ветеран Першої світової (діда звали Клод Чульз). У Львові ж – «веселе» 9 травня: бійки й стрілянина на Пагорбі Слави. Фінал кубка України-2011: донецький «Шахтар» переміг київське «Динамо».

В 2011 році машина їздила добре. Тоді якось полатали трошки «трасу смерті» Львів-Тернопіль (принаймні, тих кільканадцять км, що їздимо). Зате в 2012-му «посипалося». І рульова колонка, і наконечники, і тяги… Це час Євро-2012 – головна подія того року, до речі))) Зверну увагу на ті роботи, про які писав:

Діагностика ходової-2012 – 50 (на десять більше, ніж у 2010-му).

Заміна наконечника правого – 35 (чомусь було дешевше),

Геометрія коліс – 120 (в 2009-му було 80).

Кульові опори обидві, заміна – по 140, цебто 280.

Тяга рульова права – 75.

Запчастини-2012:

Кульова опора – 300.

Рульова тяга – 80.

Наконечник – 120.

 

Весна-2013. Ось вона, майже поруч наче))) Дороги були тоді просто ср… вибачайте, не проїхати! Реально, їздив узбіччями))) І пішло-поїхало. Тої весни поміняли:

Сайлентблоки (усі) – загалом 250,

Втулка стабілізатора – 107, обидві – маєш 214))

Підшипник ступиці – 580,

Амортизатор передній – обидва (як вони, бідаки, скрипіли!) – 1252 рівно.

Роботи-2013:

Стабілізатори – 180,

Сайлентблоки – 252,

Амортизатори – 243,

Підшипник – 198 та ще й 5 копійок (отак))),

Ходова – перевірка уже коштувала майже 70 грн.

Такі рідні запчастинки)))

14 рік – самі пам’ятаєте, що воно було, бодай і не згадати… Революція, війна, Крим. Хай усе минає на наш бік. Тим часом того року із ходової якось робив тільки пружину – передня «зарипіла». За неї «відвалив» 290 грн.

Ходова – перевірка в ціні не підросла з 2013-го, 70 грн.

2015, теж не буду довго згадувати… По ремонтах – нічого не було, мій гаманець радіє))))

Ремонти робота:

Геометрія – уже майже 130 грн.

  1. весна.

Ремонти робота:

Геометрія – 180 грн. Як то кажуть, відчуйте різницю))

Ходова – перевірка 115 грн.

 

Нарешті рік 2017-й.

Ремонти робота:

Ходова – перевірка 127 грн.

Стабілізатори – 332,

Сайлентблоки – 561,

Втулки задньої балки – 561.

Запчастини-2017:

Сайлентблоки – 510,

Сайлентблоки задньої балки – 1730,

Втулки стабілізатора – 527,

Стійка стабілізатора – 320.

 

Останні заміни-2017

Ось такі ціни на весняні ремонти – у динаміці наче, пані та панове))) Але, як-то кажуть, любиш кататись – люби і катайся. Що ж до авто, то хоч-не- хоч мус робити ремонти – інакше Ваша машина буде не служити, а спричиняти трабли.