Відпустка взимку? Це круто!

  • 493

Переваги та приколи зимового відпочинку – part.1 

Більшість наших співгромадян чітко асоціює літо як пору відпусток та відпочинку на лоні природи – море, річки-озера, ліси-парки, гори, шашлики, барбекю… Без сумніву, це прекрасний час для таких доцільних занять.

А я люблю зиму. Хтось дивуватиметься, але насправді є багато аргументів «ЗА».

По-перше, нема мух, комарів, кліщів, павуків, змій та інших членистоногих, кровосмокчучих, землеповзаючих, зашкваркузалізаючих, вухо-горло-ніс-залітаючих. Чи може влітку вони ніколи не псували вам кайф від процесу спілкування з природою?

Таких “друзів” люблять не всі)))

По-друге, зимовий відпочинок більш різноманітний. Він екстремальніший, креативніший і «смакує» зовсім інакше, ніж улітку. Навіть банальний шашлик відрізняється, якщо він з глінтвейном в Карпатах, стоячи на лижах, чи в Наварії на льоді посеред озера, чи в засніженому Сихівському лісі, де чомусь так чисто і нема натовпу.

По-третє, взимку нема спеки. Можливо, що для когось це не аргумент, але я волію пітніти не просто так, бо дуже гаряче і вже би шкіру зняв з себе, і дихати нема чим,.. а від руху і фізичних вправ.

Наразі досить аргументів. Просто поділюся досвідом активного зимового відпочинку під назвою зимова риболовля. Адепти цього виду рибальського екстремізму переважно чоловічої статі. Навіть серед затятих і досвідчених рибалок є багато таких, що в житті не вийдуть на лід і своїх зимових колег інакше ніж «пінгвінами» не називають. Хтось боїться замерзнути, хтось боїться вийти на лід, комусь ліньки, а когось не приваблюють розміри улову.

Можна припустити, ці хлопці теж люблять зимову риболовлю…

Насправді все просто. Важливо правильно одягнутися і дотримуватися правил безпеки на льоді. Вартість обладунків «пінгвіна» дуже бюджетна: чоботи 150-200 грн, термобілизна від 300 до 1000 грн, гірськолижний костюм чи зимовий комплект якоїсь натівської армії на секонді обійдеться у 150-300 грн, щось новеньке і спеціалізоване обійдеться  від 500 до 1200 грн. Мій перший «смокінг пінгвіна» обійшовся у 250 грн – чоботи + армійський бушлат і ватні штани. На морозі -20 відчував себе дуже навіть комфорно. Звичайно, що можна «псіханути» і запакуватися на 5000 грн, але повірте – різниця буде не суттєва. Важливо, щоби було зручно й тепло.

Стосовно правил безпеки. Не виходьте на лід менший за 5-7 см. Будьте уважними і обережними на незнайомих водоймах, перевіряйте товщину льоду, не виходьте на лід поодинці. Ці та інші правила обов’язково перечитайте на рибацьких сайтах. Там же ж можете вияснити, на що і як ловити рибу. Вартість зимового спорядження на порядок дешевша від спінінгів, вудок, фідерів для відкритої води.

Знаряддя для зимової риболовлі

Багато хто уявляє собі зимову риболовлю пасивною – просвердлив лунку, сів на ящик чи кріселко, опустив під воду мормишку і чекаєш на рибку, час від часу посмикуючи балалайкою (так називається найрозповсюдженіша зимова вудка). Розчарую! Зимовий спосіб риболовлі – надзвичайно активний. За витратою кілокалорій його можна порівняти зі спінінговим полюванням на хижака. Постійний рух, пошук рибних місць… і це не враховуючи того, що способів виманити рибу з-під льоду існує дуже багато.

Цього року мені з друзями-пінгвінами вдалося отримати новий досвід. Мисливсько-рибальське господарство «Старичі» організувало на озері «Інженерне» змагання з риболовлі на мормишку. Це така маленька капелька металу зі впаяним у нього гачком. Але не про мормишку мова, а про ще один спосіб цікавого та активного зимового релаксу. Причому сімейного, бо вирішили їхати на змагання з дітьми. Жінки чомусь відмовились. Дивні!

Рибальське товариство на змаганні

Отже, як минув цей чудовий недільний день. Перший екстрим – підйом о 05:30. Збираємо містом друзів-однодумців і двома бусами їдемо на Яворівщину. О 08:00 починається реєстрація учасників змагань, інструктаж та урочисте відкриття з підніманням прапора та гімном України. Погода чудова. Кілька градусів морозу й відсутність вітру. Лід надійний. За сигналом суддів більше ніж 100 рибалок розбігається засніженим озером заздалегідь розподіленими секторами і починає свердлити лунки. Близько години всі намагаються знайти рибні місця. Але риба в цей день мала абсолютно протилежні наміри! Вона відмовлялася клювати. Тому і кінцеві результати були більш ніж скромними. Зрештою, не це головне. Важливо, що всі отримали заряд позитивного настрою. А наша «боївка» ще й приз – 12-річний син нашого побратима Святослав посів 2-ге місце у заліку серед дітей та підлітків.

Побув на природі та ще й переміг…

Після завершення змагань був обмін враженнями, досвідом, нові знайомства і традиційний мисливсько-рибальський куліш.

Ммм, смакота!

Втомлені, але щасливі поверталися до Львова. Рибацькі байки, у кого які приманки, чому не клювало і плани на наступний виїзд – теми, що обговорювали дорогою додому, поки наш чемпіон Святослав спав.

І якщо мені кажуть, що «взимку відпочинок не той» – я погоджуюсь. Не той! Він інакший і, як на мене, цікавіший. Не вірите – спробуйте! Це тільки один з «приколів» зимового часу. Далі буде…