Шопінг для дитини не за всі гроші

  • 1573

Скуповувати різні речі для Смурфа я почала десь місяців із шести. Особливих забобонів на цю тему не було, а навіть якби й так, то б вони розвіялися в першому дитячому магазині. Рівень мімішності одежин, підкріплений доброю порцією гормонів, бив усі рекорди, тому кожний чоловічок чи навіть шапочка видавалися мені  таааакими гарними та потрібними…

На той час я вже знала приблизний список речей, які мені були потрібні, розбиралася в розмірних сітках та навіть розуміла, що мені дуже подобається, а що так собі. Я багато писала про речі та одяг: як їх вибирати, що потрібно, а що не дуже. А от де купувати? Питання ніби просте, але не в українських традиціях купувати все одразу в одному магазині 🙂 Треба примірятись, уважно пошукати, може, де дешевше, та й просто посмакувати тим процесом. Особливо майбутній мамі 🙂

Будь-який дитячий магазин, який трапиться дорогою

У нашому місті з тим проблем точно немає: чи брендові бутіки в торгових центрах, чи дитячі супермаркети, чи прості магазини на ринку – потрібне можна знайти всюди. Якщо сума вас не обмежує – сміло ходіть, де подобається, та купуйте, що припаде до душі. Мене, чесно кажучи, ціни зовсім не приваблювали, бо платити за боді від 150 грн (а дуже гарні в «Антошці» і по 300 були), який поноситься місяць, не хотілося зовсім. Штук 5 боді, ще стільки штанів, декілька чоловічків – це по мінімуму, а сума вже добряча. Тому в звичайних магазинах ми лише докупили декілька одежинок у фірмовому магазині Bembi та вибрали візок. Я й досі в них заходжу переважно по іграшки та книги – і то, якщо добре подумати, варто пошукати в інтернеті. Але в мені сидить добрячий кінестетик, тому взяти в руки, погортати сторінки чи випробувати іграшку – у велике задоволення. Саме з цієї причини іноді обходжу магазини – дитина в мені хоче щось купити для меншої дитини, себто Смурфа.

Інтернет-магазини – українські та іноземні

Речей до кольору до вибору, якість переважно краща, ціни суттєво нижчі, а якщо потрапити на хорошу акцію, то майже смішні (наприклад, боді від primark за 60 грн чи іншої фірми футболка аж за 25). Якщо купувати речі спокійно протягом декількох місяців, то можна і вибрати, і дочекатися 4-6 тижнів доставки. Для мене це було дуже зручно, багато Смурфових речей куплені саме так. Якщо вмієте робити покупки з-за кордону – вперед та в задоволення. Якщо ж не дуже, то на фейсбуці можна знайти тьму посередників, які за невеликий процент роблять спільні закупки. Це ж стосується і українського ринку, бо оптовики хочуть замовлення на декілька тисяч, а мамі аж стільки не треба. Шукайте перевірених людей з багатьма позитивними відгуками!

Українські сайти для продажу

Я люблю kidstaff, kloomba, olx. На всіх можна знайти одяг, забавки та меблі, так ми вибрали наше ліжечко-трансформер, оригінальне, з білоруського заводу, шезлонг саме той, другий візок та купу всякого-дрібного. Оlx не всі люблять, бо надійність покупців залишає бажати кращого. Тут зручним варіантом є шукати оголошення в своєму місті. Так хоч можна глянути якість на власні очі. Якщо ж в себе нічого гарного не знаходиться, ідіть краще на дитячі сайти, бо там є системи рейтингів. Якщо у продавця 200 замовлень і «карма» поза 90 – можна без особливих хвилювань робити в нього замовлення. Маленький лайфхак: не соромтеся ставити додаткові запитання. Якщо продавець спокійно все описує (а ще краще одразу вказує в оголошенні), то це йому додаткові плюсики, а Вам заспокоєння. Хоча з іншої боку «прилавка» – дуже добре розумію негативні емоції, коли людина дає тобі 100500 питань, потім пише «подумаю» і зникає. Та це вже особливості професії, без них нікуди.

Аукціони від kashalot (частина сайту kloomba)

Мій улюблений пункт. Скільки я там провела п’ятниць, порахувати важко. Часто батькам дарують для дитини гору одягу і щось з нього залишається неношеним і навіть з бірочкою. Куди подіти? Можна залишити на для майбутніх діток, а можна продати за символічну суму. На “Кашалоті” так і є: створюється лот, мінімальна ставка та крок, а потенційні покупці 2 години торгуються. Найпалкішими є останні секунди, коли вправні користувачі хочуть і ставку малу поставити, і виграти річ. Весело. Зараз на сайті різні види аукціонів є майже щодня, тому заходьте та цікавтеся, можна знайти навіть щось хороше для дому.

Сюди ж додам барахолки на фейсбуці, де теж багато продають з категорії «не встигли поносити», «в ідеальному стані», «нам подарували, а ми вже маємо таке». Чоловічок за 60 грн, шапочка за 20 – встигай тільки їздити та забирати. Професійні продавці тут теж постійно пропонують свої послуги та товари, тому можна знайти майже будь-шо.

Від мами до мами

Я так називаю одяг, який віддали з діток знайомі мами. Спочатку казала «та нащо – купимо», але потім зрозуміла, що оті всі пакети принесених чи відкуплених за символічні гроші речей – це просто знахідка, навіть якщо потім просять повернути назад. У перші місяці діти ростуть дуже швидко, а одяг зовсім не зношується, тому він може знадобитися ще комусь. Це зараз Смурфові домашні штани та футболки я просто викину через сезон, бо він їх стер, обмазав всім чим можна та дещо навіть порвав, а от одяг до півроку акуратно поскладаний та чекає нових власників. Також це дуже навіть добра економія грошей, зимовий комбінезон ми толком і не шукали, бо нам принесли разом з вовняним одягом та взуттям.

Стокові магазини або секонд-хенд

Варіант далеко не для всіх, але багато мам там теж купують одяг. Якщо перших в нас не надто багато і ціни там бувають не значно дешевші за звичайні магазини, то других на кожному кроці і стає дедалі більше. Ціни в звичайних магазинах же самі знаєте, про добрий вигляд вже писала вище. От не має мама дві тисячі, щоб купити якісний зимовий комбінезон чи багато фірмових платтячок, а в хенді на вагу можна знайти справді круті речі та заплатити копійки. Тому там так багато людей і шукають чогось гарного та стильного. Не агітую, але пояснюю вибір. Для когось важливі брендові речі з бутіка, а хтось краще поїде в декілька подорожей на рік, але купить простий одяг.

Як бачите, в кожного свої улюблені місця покупок. Я зависала в інтернеті та кожного тижня приходила на пошту за посилками. Мене там добре тепер знають і досі вітаються та питають, як росте Смурф 🙂