Слінг та його види – у чому можна носити дитину?

  • 379

На вулицях можна щоденно зустріти батьків, які несуть дітей на собі. Я їх щиро розумію та підтримую, бо хто їздив візком нашими дорогами чи намагався зайти в громадський транспорт, той знає весь сум ситуації.

Четвертий поверх в старому будинку без ліфта, ліфт не працює, під’їзд відкритий, а візки крадуть, місцями повна відсутність тротуару, у магазин зайдеш не завжди… Список продовжить кожна мама. От і починає вона дивитись у бік таких мобільних батьків, які завжди десь та ще й з дитиною. Виглядає все ідеально та просто, зі сторони завжди так 🙂

Та якщо подумати серйозно, чи всі оті види переносок є безпечними та правильними? Сьогодні гід саме тими способами, якими справді МОЖНА носити дитину.

Слінг

Слінг-шарф та чудова львівська слінгомама

Оцей довжелезний шматок тканини, який іноді може налякати маму та викликає враження, що вона ніколи з ним не впорається. Насправді він найзручніший та найпристосованіший для носіння дитини, бо ідеально охоплює дитину та дозволяє мамі зовсім не відчувати ваги дитини до певного часу.

Що ж таке слінг насправді? Це спеціально ткана тканина завдовжки від 3 до 7 метрів (залежно від параметрів мами та способу намотки), яка тягнеться вздовж, впоперек та по діагоналі. Є різні фірми, склади – вовна, бавовна, шовк, льон, реприв, тенсель та їхні суміші – одним словом, на різні періоди року та вік малечі – як для найменших, так і вантажопідйомні аж до слінгопенсії. Нехай вас не лякають ці слова, уперше так у всіх ))

Орієнтовна ціна – від 1000 грн за б/у (що зовсім не відображається на їхній якості) і далі. Окремою категорією є трикотажні слінги, які дешевші  (близько 600 грн за новий) і саме цим вони часто підкуповують необізнаних мам. Трикотаж добре підходить для новонароджених діток, але вже з невеликим збільшенням ваги – 6 кг, наприклад, вже доволі багато – трикотажні слінги починають сильно тягнутися, отож, правильно їх намотати стає дедалі тяжче. Ще один мінус – такий слінг добрий на прохолодну погоду, а коли сонечко починає припікати, перегрів можуть схопити і мама, і маля.

Нехай вас не лякає довжина слінга, його вартість чи складність процесу. По-перше, візок завжди коштує набагато дорожче від бюджетного слінга. По-друге, майже в кожному місті можна знайти слінгоконсультанта, який допоможе та розкаже. Якщо ж дуже хочете спробувати все самі – ось тут є дуже класні відео від Хедвіч. Та будьте готові, що ваша «ідеальна» намотка виявиться трохи від того далекою 🙂

Слінг з кільцями (СЗК)

СЗК – не так просто

Формує невелику колиску, в якій маля може зручно спати біля мами. На перший погляд видається, що він значно легший, ніж шарфовий, бо вже якась форма є і не потрібно намотувати, але це так тільки видається. Часто він потребує більше зусиль для правильного користування, ніж класичний слінг. Ще з недоліків є те, що однією рукою потрібно постійно підтримувати малечу, що в домашньому побуті – так собі. З СЗК я так і не подружилася, пролежав без діла і повернувся до власниці. Як свідчить практика мам, СЗК часто більш зручні для старших дітей, які люблять троху походити і знову просяться до мами на ручки. Ще дуже зручно посадити туди малечу й швиденько перейтися до громадського транспорту. Кажу як мама дворічки – ногами дууууже довго!

Май-слінг

май-слінг

Простими словами – прямокутник з правильної тканини із чотирма хвостами на кутах для зав’язування. Дитинка в ньому розташовується як у шарфовому слінгу, а сама конструкція полегшує намотку для мами. Можна використовувати з 2-х місяців або з моменту, коли маля добре тримає голову. Май-слінги є фірмові та шиті майстринями. Я однозначно тільки за останній варіант, бо панянки-майстрині – самі слінгомами з досвідом і найкраще розуміють весь процес та його нюанси. Май-слінг добре підходить для тих батьків, які так і не подружились зі звичайним слінгом, але дуже хочуть носити дитину.

Адапт

Так виглядає адапт

Ззовні він дуже нагадує звичайний ергорюкзак, але за рахунок нюансів крою підходить для найменших діток. Виробник (до речі, наш, український, disling) вказує мінімальну вагу 5 кг та вік 2 місяці. Зараз така модель переноски дуже популярна серед батьків. Вдягати дуже просто, фізіологічно для дитини та й коштує порівняно недорого (ціна на сайті зараз – 1300 грн). Ще бонусом адаптів є те, що вони трохи «ростуть» разом з дитиною. Це теж особливості крою та шиття, які придумала слінгомама, засновниця діслінг. Справді дуже зручно та класно, ми колись зі Смурфом тестували пробну версію.

Ергономічний рюкзак

Наш слінготато 🙂

От його найчастіше плутають з кенгуру, бо обидвоє на вигляд – рюкзак. Але ерго має правильну конструкцію і можна його лише із часу самостійного сидіння дітей (що може статися і в 6, і в 7, і в 8, і навіть в 9 – і це буде нормою). Маю таку дуже суб’єктивну думку, що це єдиний вид фізіологічних переносок, який добре вдягати згори на масивний одяг, якщо дитина вже більша, добре ходить, але кудись треба швидко добігти. Але мами і слінги мотають, якщо є гарний досвід та хороший шарф, тому все відносно.

Пам’ятайте, якщо вам розповідають, що ось цей суперфірмовий рюкзак за шалені гроші можна носити з народження, він абсолютно нешкідливий тощо – це все маркетинговий хід. Тверда спинка, ноги, що звисають, обличчям від мами – це все ознаки типового кенгуру, яке краще викинути чи взагалі не купувати. Про них буде дещо згодом.

Кишеня

То вже для дітей, що добре ходять, але в тих ситуаціях, коли малеча втомилася або теж треба швидко переміститися і не дуже довго вмощуватися на мамі. Виглядає як короткий слінг, зшитий хомутом.  Із фото ніби все ясно) Місця займає мало, коштує відносно недорого (звісно, можна і зі слінга за 500 євро пошити, але навіщо? 🙂 ), вдягається швидко. Носити довго незручно, але кишені призначені саме для коротких дистанцій.

Онбухімо

Візьміть ергорюкзак, заберіть у нього нижній пояс. Залишиться самий прямокутник з пришитими лямками. Ось це і є онбу на хлопський розум. Призначений для носіння лише за спиною. Добре, якщо в мами сильні плечі, тоді онбухімо є зручним. У ньому теж носять переважно старших дітей на невеликі відстані. Ще добре підходить для вагітних слінгомам, в яких маленька різниця між дітьми, а носити час від часу треба (якщо немає протипоказів!). Ну не всі хлопчики та дівчатка люблять візок, деякі криком в ньому аж заходяться.

Нефізіологічні пристосування – у чому погано носити дитину?

Про них теж треба згадати, щоб зайвий раз підкреслити непотрібність таких засобів. Навантаження по спині мами/тата розподіляється нерівномірно, вона часто буває згорблена і потім болить. У дитини позиція теж є незручною ні з погляду психології, ні з погляду фізіології. Навіть на 5 хвилин вдень, щоб відвести старшу дитину в садок. І, будь ласка, без аргументів «я так носила дитину – і нічого не сталося». Це не про критичне та аргументоване мислення. Зрештою, ви не знаєте, які болячки дитини саме від кенгуру, іноді мамі надумку не спадає зв’язати проблеми в старшому віці з подіями, які відбулися в 1-2 роки маляти.

Сумки-бананки. Коли Вам кажуть, що десь там дитина задихнулася в слінгу, то саме про ті сумки. Так, були випадки в Америці та Канаді. УВ таких сумках малеча сильно скручена, борти можуть її сильно прикривати, що і перешкоджає доступу повітря та маминому контролю за дитиною.

Кенгуру. Фірми-виробники їх шалено рекламують, кажуть, що спеціальні вкладки дозволяють носити дитину навіть з народження (угу, вертикально без підтримки голови). Спинка в них тверда, відповідно, маля сидить рівно, що вже зле для хребта, де нема ще вигинів, а ніжки малечі висять рівно, що сприяє перетисканню судин, сильному навантаженню на спину; фіксація дитини погана. В Інтернеті колись було кумедне відео, де мама себе підвішувала, як в кенгуру, і показувала, наскільки це незручно для малечі.  Ах, і всілякі можливості носити обличчям від себе теж ні до чого, бо дитину до року треба носити обличчям ДО себе.

Я спробувала дуже коротко це все описати. Ніхто не говорить, що слінг – це унікально та єдино, багато мам використовують і те, і те. Не лякайтесь труднощів, консультанти можуть розказати в рази більше і говорити про деталі годинами з різних аспектів, але ідея буде одна – носити дитину в слінгу корисно та природно. Давайте слінгувати!)

Фото з сайтів disling.com, lovetobemom.com.ua та особистого архіву Зростаємо природно