Малюємо водою. Перші кроки до малювання фарбам

  • 849

Ми з донечкою «присіли» на малювання. Випадково побачили у знайомої водяні розмальовки. Вона дуже радила спробувати – і ось, маю 15-20 хвилин спокою й відпочинку: мала малює, а я сиджу поруч і спостерігаю. А ще – тішу себе, що прищеплюю дитині потяг до мистецтва)))

Отож, у нашому арсеналі:

  • Водяна розмальовка.
  • Пензлик – бажано широкий: дитині тонесенькою щетинкою буде і важко малювати, і нецікаво – вона не бачитиме результату свого малювання.
  • Непроливайка – можна, звичайно, взяти й звичайну склянку, але так більше шансів не розлити воду.
  • Бажання дитини і терпіння мами/тата.
Так виглядає непроливайка, якщо хто не знає))

Наразі у львівських магазинах нам потрапляли до рук водяні розмальовки двох видавництв: зі свинкою Пеппою (видавництво ніби київське, але друкували розмальовки у Харкові) і луцькі – «У саду та на городі» і «Звірята-дитинчата». Ціна таких книжечок від 10 до 20 грн.

Якщо дитина полюбляє мультяшну свинку, можете купувати розмальовки з Пеппою, але майте на увазі: фактично до розмальовування там всього-на-всього чотири сторіночки. У розмальовках із овочами та звірятами – сторінок до малювання вдвічі більше й за меншу ціну. Та й у другому варіантів більше простору для гри й навчання: дитина розмальовує, а Ви розповідаєте: тут киця, вона каже «няв» або це яблучко, воно зеленого кольору. Хоча не завжди кольори відповідного відтінку. Ну де Ви бачили баранця блакитного кольору?!

Раджу відразу купувати дві розмальовки – перші рази дитина швидко захляпує всі сторінки, їй цікаво розмалювати все й відразу. Або хоча б усі сторінки по трошки.

Як це було?

Перший сеанс малювання виглядав так: я більше показувала, як і що робити, брала руку донечки у свою, розмальовували в дві руки, пензлик був більше схожий на їжака, бо Соломійка ним «мотиляла» в різні боки. Я навіть трішки засмутилась, бо сподівалась кращого результату. Моя ж доня вже дуже добре тримає ручку та полюбляє «пити буки» (себто писати букви). АЛЕ… Десь за третім разом – овва! Моя Соломійка сама допетрала, що пензликом треба водити не в різні боки, а згори донизу. І навіть там, де попід краї залишались білі плями, акуратно їх замальовувала. До слова, малювати пензликом дітям набагато легше, аніж олівцями.

Поради:

  • Вберіть дитину в кофтинку чи футболку темного кольору – якою охайною не була б Ваша дитина, рукави (руки до ліктів) обов’язково забрудняться.
  • Стежте, аби дитина правильно тримала пензлика (так, як ручку): краще помучитись перші рази, ніж потім перевчати.
  • Сидіть біля дитини: вона обов’язково захоче помалювати стіл, попробувати кольору водичку на смак або помити руки/себе/підлогу.
  • Бачите, що дитина трохи знудилась/засиділась, – краще запропонуйте їй помити пензлика й непроливайку під краном. Інша водяна розвага відверне увагу й збереже інтерес до малювання до наступного разу. Бо ж що занадто, то нездраво.

Десь після разу восьмого разу малювання водою ми спробували акварельні фарби. Нам вдалося. Чого й Вам бажаю!