Розумне цуценя Fisher Price: як популярна іграшка підкорила всю сім’ю

  • 914

«Ноїв ковчег, співаючий горщик, розумне цуценя… Розумне цуценя, ковчег, горщик. Іноді якийсь сортер чи толокар», – ось такий список іграшок мені регулярно траплявся на очі в батьківських спільнотах. І він повторювався постійно та по колу. Серйозно, а що – річні діти нічим іншим не бавляться? Мені було трохи дивно та не зрозуміло, бо в магазинах від товарів очі розбігаються, а у “Фейсбуці” пишуть всі про те саме. Я взагалі фанат м’яких іграшок та конструкторів усіх видів, але якщо другого можна знайти до кольору до вибору, то першого все меншає та меншає. Або ж є щось таке, що мало хочеться купувати. Тому була приємно здивована, що цуценятко, хоч і дуже інтерактивне та з кнопочками, але приємне, ніжне, його можна тягати як звичайну забавку.

Поява розумного цуценяти у нашій хаті має свою передісторію. Смурфова бабуся, повертаючись кожного дня з роботи, бачила у вітрині дитячого магазину дуже симпатичну іграшку, яка їй припала до душі. Нарешті одного разу вона вийшла з маршрутки та пішла роздивлятися, що ж то таке цікаве було. Уявіть моє здивування, коли бабуся повернулася додому та почала описувати оте розумне цуценя. Мамо, і Ви туди ж? Пора знайомитися з цією чудо-іграшкою та самій зрозуміти те масове захоплення та поради від мами до мами.

Отак цуценя від Fisher Price приніс Смурфові Миколайко саме на 10 місяців від дня народження. Мій хлопчик із цікавістю поповз до нього, взяв у ручки, здивовано поагукав, коли воно заграло і… пішов далі, до наступної забавки. Я кахикнула, бабуся засумувала, а цуценятко лежало та чекало, поки до нього повернуться. Смурф прийшов ще раз, через декілька годин, потягав туди-сюди і за хвилю залишив. Наступного дня – схожа картина, а потім знову й знову. Чесно кажучи, це було зовсім не те, що я сподівалася побачити, тим паче іграшка не дешева (тоді вона обійшлася в 600 грн, і це вже був розпродаж старих версій). Та за деякий час, ближче до року, Смурф почав активно тягати цуценя хатою: вмикати, натискати на різні частини тіла, знову натискати, шукаючи улюблені мелодії та весело під них танцюючи! Скептик у мені розтанув, я тішилася разом з дитиною (і танцювала теж із ними). Тепер це одна з улюблених іграшок малого та моя рятівна паличка, коли сина треба відволікти та заспокоїти: мій хлопчик одразу починає усміхатися та тягнутися руками до цуцика. То вже має бути добра істерика, щоб цей спосіб не подіяв.

Цуценя досить велике, але й неважке, дитина легко його носить туди-сюди. Різні частини тіла виділено кольором, вони мають написи великими чіткими буквами. Якщо туди тицьнути (і на сердечко теж) то або озвучується «рука», «нога» і. т. д., або грає весела пісенька.

Я знайшла два мінуси в іграшці: по-перше, до неї дуже легко чіпляється всілякий бруд з підлоги, але то, певно, проблема всіх м’яких забавок. На щастя, чистити цуценя легко – звичайною губкою. Прати без машинки та води, бо там ж електроніка, ви пам’ятаєте?) По-друге, якщо вночі випадково зачепити іграшку ногою, то «я маю дві ручки, я маю дві ніжки» чути на всю квартиру, і мама йде колисати хлопчика, який прокинувся на клич.

Що цуценя робить і що розвиває в дитині?

  • Грає та озвучує понад 40 пісень, фраз чи слів, що допомагає дитині вчити слова.
  • Ті ж пісеньки просто гарно розважають дитину;
  • Цуценя називає частини тіла, коли на них натискаєш, теж навчання
  • Вивчення кольорів
  • Є два режими: навчальний, тут більше пісень про абетку, цифри та кольори, і розважальний, де веселі віршики про дощик, обійми, бігання та чудовий день.

Чесно кажучи, про розвиток я би могла посперечатися, бо переконана, що розвиває дитину не іграшка, а батьки: ігри з ними, розмови та повзаннями всюди-всюди, навіть там, де мама свариться, але це тема для наступної розмови. Однак Смурф тішиться цуценяті, навіть приносить його мені, щоб я щось натиснула чи ми разом потанцювали або покатали його на машинці. То чому б і ні?

Зараз існує декілька варіантів іграшки:

  • Україномовна, англомовна та два в одному;
  • Хлопчик та дівчинка (сестричка розумного цуценяти);
  • Апгрейд попередніх версій – технологія smart stages – всі пісеньки поділено відповідно до віку дитини – для 6, 12 і 18 місяців. Як на мене, те саме, що було, тільки розділено, але в руках не тримала, точно говорити не буду.

Ціна теж виросла. Якщо наш варіант коштував 600 грн, то братика з сестричкою я вже бачила вдвічі дорожчих, а з розумною технологією – за 1400 грн. Як бачите, не дуже дешево, але якісні дитячі забавлянки рідко мають низьку ціну.

Що в підсумку? Якщо маєте змогу купити цуценя або вам його подарували, то ця іграшка може стати гарним м’яким другом для дитини. Рідко серед відгуків батьків можна знайти коментар, що дитині не сподобалося це цуценя чи вона її злякалася, переважно малеча радісно танцює, плеще в долоньки та навіть щось вивчає разом з мамою. Хоча на іграшці написано – від 6 місяців, але цуценя вже більш цікаве від року й далі, іноді навіть до трьох. Всі дорослі точно в захопленні та із цікавістю натискають на кнопки. То перевірено батьками і всіма нашими бабусями/дідусями. Смурф, мама і #Зростаємо разом кажуть, що варто спробувати завести такого друга 😉