П’ять способів ШВИДКО забавити дітей влітку

  • 758

Вони кричать і лаються, поки Ви гарячково варите для них усоте бурду із усього, що в холодильнику? Або ще гірше – вимогливий дитячий плач, який просто висотує душу… Можливо, аби Вам було простіше швидко забавити нащадків (і зробити своє батьківсько-побутове діло), знадобляться ці поради. Увага! Хлопці, читаємо поради уважно, мами – сприймайте із гумором))) 

крейда
Кольорова дитяча мрія

1. Дайте їм крейду. 

Супервинахід людства і справжній must have для усіх батьків. Якщо Ви ще й спромоглися купити кольорові шматки – о, це просто чудо! Навіть у квартирі Ви зможете легко відтерти крейду з усіх місць, де вона може з’явитися (звісно, якщо Вам не пасують  шедеври майбутнього Леонардо да Вінчі на стінах). У власному будинку – то взагалі рай: на цементних поверхнях попросіть зобразити битву ніндзяго із піратами. Хто із малих встоїть перед таким? До півгодини вільного часу гарантую!

Переваги: простота, надійність, відносна чистота.

Недоліки: забруднення поверхонь у квартирі/будинку/подвір’ї, можуть ковтнути.

Де ж моя палиця?..

2. Зробіть щось із палицями 

Рецепт ідеальний, коли у Вас син/сини (хоча і з дівчатками працює чудово). Дайте дітям палиці (не нунчаки, не битки для… еее… бейсболу – ну, Ви зрозуміли). Одна і та ж зламана чи підібрана на дорозі гілка – це і суперснайперська гвинтівка, і меч джедаїв, і новітній кухарський інструмент (щось середнє між черпаком, міксером та одразу трьома (!) ножами). Головне – час до часу пильнувати за лицарями-козаками, аби бавлення не переросло у бійню (шанси, зізнаюся, досить високі). Орієнтовний час бавлення без ексцесів – до двадцяти хвилин часу (до години під наглядом).

Переваги: простота, швидкість, зручність.

Недоліки: ризик травм, потреба у бодай частковому нагляді.

Ура! Вода!

3. Налийте їм води 

Рідина, яку вважають матір’ю всього живого. Не будемо заперечувати. Якщо у Вас одне і більше дітисьок, шануйте воду як святе! У час, коли нащадки виносять мозок (і не тільки), а Вам треба терміново робити щось термінове, дайте їм доступ до води. Варіантів багато – починаючи від малювання аквареллю (так би мовити, вода-лайт) до купання у ванній/перебування у душі/плавання у тазику з іграшками. Важливо, що вода є усюди – тож Вам не доведеться бігти по крейду в магазин чи шукати в парку палиці, як у пунктах 1 і 2. Час бавлення дітей – від 15 до 45 хв.

Переваги: простота, швидкість організації заняття, відсутність бруду.

Недоліки: готуйтеся витирати дітей. І підлогу (можливо, й стіни). І так кілька разів.

Давайте усе негостре

4. Знайдіть свої інструменти 

Універсальний спосіб забавити дітей – дати їм наші чоловічі інструменти (хоча… що за сексизм, шановний авторе?! Жіночі кухонні штуки, а також скарби із дамських косметичок ваблять малих панянок і паничів не менше). Але – зважте: якщо Ви не хочете отримати дітей-інвалідів, заберіть ножі, гострі ножиці, болгарки, пили, тощо. А от ключі, викрутки, болти тощо (і пластмасовий інвентар до кухні чи, наприклад, ті штуки, якими Ви, жінки, робите кучеряве волосся) – і спокій у дитячій маєте. Так десь до години часу – поки хтось не захоче того ж французького ключа, що й інший.

Переваги: простота, швидкість, безпека.

Недоліки: ризик травм (потрібен час до часу нагляд), ризик, що погублять інструменти.

шахи діти
Ну хто з дітей не захоче побавитися шахами?

5. Пошукайте ігровий реманент 

Якщо у Вас від часу минулого розгульного, еее…, скажімо, бездитячого життя залежалися карти, доміно, лото, шахи чи монополія – все це може зупинити крики й заколот у дитячих лавах. Дайте їм доміно – із червоного будуть козаки, з білого – улани; битва на смерть піде на шахових клітинах між воїнами Білих та Чорних знамен; а порахувати і перерахувати точно гроші з монополії за один раз зможе не кожен малий/мала. Звісно, далеко не істина, що після таких ігор пішаків і далі буде по вісім – дивним чином ігрові набори втрачають своїх членів після дитячих ігор. Але від чверті години до шістдесяти хвилин часу нащадки дадуть Вам можливість спокійно доварити обід без ризику вилити окріп на кучеряву голівку чи дописати нарешті статтю для Батьківського каналу, яку обіцяли ще на той тиждень.

Переваги: простота, швидкість, не треба багато місця.

Недоліки: гублять ігрове начиння, можуть з’їсти шашки чи гроші з монополії.