Прогулянки зі знаком “мінус”, або Чи варто гуляти в мороз

  • 10391

Термометр за вікном показує нижче як мінус 10. І ви як свідомі та дбайливі батьки задумались, а чи варто вирушати зі своїм чадом на прогулянку?..

Думка педіатрів Українського лікарського товариства у Львові:

“Дозволені прогулянки навіть за мінус 20-ти тим дітям, які на момент тієї прогулянки є соматично здоровими, тобто вони є цілком здорові діти, не мають жодних хронічних захворювань і не мають на момент прогулянки гострих захворювань. Вважається, що до півгодини можна гуляти.

Ризик становить – група дітей до одного року, тобто грудні діти. Їм варто все-таки утриматися від прогулянок у 20-градусний мороз.

Якщо ж у дитини є хронічні захворювання бронхо-легеневої системи, носоглотки, гортані – тобто ЛОР-органів, тоді варто проконсультуватися з пульмонологом, ЛОРом чи педіатром. Чому? Оскільки є патологія носоглотки, то повітря, яке потрапляє у верхні дихальні шляхи, дуже морозне, воно не прогрівається належним чином, не є достатньо зволоженим. Тож такі діти потребують консультації лікаря. Бо ж є ризик загострення цих захворювань після такої морозної прогулянки.

Це стосується і дітей, які мають, наприклад, хронічні ниркові захворювання. Варто все ж таки проконсультуватися з лікарем.

Абсолютно здорові діти можуть до півгодини без страху гуляти навіть за -20 С”.

Загальні правила зимових прогулянок

Свіже повітря – це завжди добре. Утім все треба робити з розумом. Ось кілька загальних правил для зимових прогулянок з малюком. Ми впевнені, що ти як хороша мама чи дбайливий тато їх знаєш. Але ж зайвий раз собі нагадати не зле 😉

 

  • Плюс один – мінус один

Якщо під час прогулянки твоя дитина постійно сидітиме на санях або лежатиме у візочку, одягни на неї на одну одежинку більше, ніж на себе. Якщо ж малюк активно рухатиметься та гратиметься, одягни на одну річ менше, ніж на себе. І звідси випливає наступне правило:

  • Не перегріти

Адже застуда виникає через те, що зіпріла дитина швидко промерзає. Тож стеж, щоб під час прогулянки дитина не спітніла. А якщо ви заходите в магазин, то обов’язково розстебни куртку дитині, зніми шапку.

  • Майже як капуста 

Тут не про кількість речей. Одяг дитини має бути багатошаровим, так краще збережеться тепло.

  • Ноги в теплі

Ну це знають всі ледь не з дитинства. Для цього на мороз одягай вовняні шкарпетки. Стеж, щоб сніг не потрапив у чобітки, тут добре допоможуть штани з гумками внизу.

  • Одяг з натуральних тканин

Бавовна та вовна. Дитяча білизна – і не лише під час зимової прогулянки! – мусить бути з натуральних тканин. Я про майку, трусики, штанці, колготи та светрик. Тоді дитина має менше шансів промерзнути на прогулянці.

Термобілизна – хоч дорожчий, але теж гарний варіант. Матеріал, з якого її виготовляють, – це суміш синтетики і вовни. Синтетика виводить надлишки вологи, а вовна зберігає тепло. Тому дитині буде тепло, вона залишиться сухою, навіть якщо буде активно бігати.

Правило натуральності діє також щодо шапок та рукавичок. Це ті речі, які теж безпосередньо контактують зі шкірою. Капюшон – за потреби. Якщо малюк не любить зав’язки на шапці, то купи йому шапку-шолом, яка до того ж закриє шию.

Діткам до одного року варто одягати дві шапочки (трикотажну, а згори теплу).

  • Не дихати через шарф

Одна з найбільших помилок батьків – це прикривання ротика дитині взимку. Холодне повітря конденсується, і внаслідок маля дихає холодним і вологим повітрям, що вдвічі небезпечніше для здоров’я, ніж просто холодне повітря.

Просто з дітьми до 6-ти місяців потрібно гуляти за температури не нижчій за 5 градусів, до року – до мінус 10. За нижчої температури погано засвоюється кисень, тому з маленькими дітьми не варто гуляти.

Гарної та безпечної вам зимової прогулянки!