Як не потонути в дитячих речах. Частина 2: Одяг

  • 900

Якби в нас була дівчинка, то місця для речей батьків просто не залишилося б. Утім у нас народився хлопчик, і його вбрання теж займає дуже багато шухляд. Тим паче зараз у магазинах стільки краси, що можна купувати хоч на кожний день нове. Але чи треба стільки дитині? Звісно, що ні. Нумо разом думати про важливе та трохи зайве в гардеробі малечі до року.

Я люблю вдягати Смурфа, він колись теж цьому радів, а зараз утікає від мене по всій квартирі! Та в будь-якому разі ми живемо не в теплих краях, де можна вийти на вулицю в одній футболці або взагалі без нічого, тому в моєї дитини лежать гори різної одежини на будь-яку львівську погоду. До купівлі речей для свого хлопчика я ставилася дуже практично (ну ви пам’ятаєте – я вже писала про візочки, ліжечка тощо), але із частиною про одяг виникло трохи складнощів, бо я геть не мала уявлення, скільки чого потрібно для новонародженого, як малеча росте, та й взагалі в пам’яті чомусь виринали лише льолі (в народі «розпашонки»), пелюшки та колготки. Це, мабуть, моє радянське дитинство передавало тихий привіт.

Почала я з простого – відкрила в інтернеті перше-ліпше посилання про норми розвитку дитини і подивилися зріст/вагу в різний період. Норми були українські, писало, що в рік дитина має близько 80 см, від цього я й відштовхувалася. Ще не знала, що Смурф буде мати в носі оті виміри і спочатку ростиме шалено, а потім матиме звичайних європейських 76 см.

Тут і виникає перша проблема покупок, як в магазині, та і в інтернеті – розмірна сітка. «Так написано 0-3 місяці, 3-6 місяців і т. д.», – скажете ви. Так, але в кожної марки свої уявлення про зріст та вагу дітей в різному віці: наприклад, українські виробники для року зазначають 80 см, а більшість європейських – 74. Дуже мені подобається маркування Mothercare, де, окрім зросту, зазначено ще й вагу дитини. Гарний варіант для пухлих щічок та ніжок) Тому, замовляючи будь-що в інтернеті, уважно вивчіть розмірну сітку, переміряйте ширину/довжину/рукавчик/штанину тієї одежини, яку маєте, задайте ще раз запитання – і будете мати високі шанси отримати гарний одяг правильної величини, а не на виріст чи на гномика. Такий улюблений всіма “Картерс” дуже маломірить, тому його автоматично замовляють на розмір більше, ніж потрібно.

Другий важливий пункт – купувати щось сезонне, специфічне на виріст дуже тяжко, бо можна покласти просто на поличку та засумувати за витраченими грошима. По-перше, ніколи не вгадаєте, як ростиме дитина, якими темпами та стрибками. Смурф, який за народження мав 49 см і на ньому мішком висіли всі куплені речі (бо ж брали 56, а менше то, певно, для недоношених, ага…), за перший місяць витягнувся на 8(!) см, набрав більше 1,5 кг. І я всі оті страшенно великі речі на період 0-3 місяці через чотири тижні акуратно спакувала в мішок на верхню поличку. По-друге, погода наша настільки мінлива, що після спекотного літа може настати відразу дуже холодна осінь. У нас так і пролетіли легкі штани та курточки, бо я овідразу дістала осінній комбінезон та теплу шапку. Розумію, що є дуже класні розпродажі, але для мене то не було варіантом. Пригадую, що на лютий, коли мав народитися Смурф, всю зиму передавали морози до -25 градусів. Ми, звісно, купили завчасно теплий овчинний конверт, бо ж треба і додому привезти, і потім гуляти хоч по трохи. За два тижні погода змінилася в протилежний бік, конверт поїздив декілька разів та пішов відпочивати до наступної зими та санок. Добре, що хоч тут користь була))

Є в мене декілька видів одягу, які я без проблем купувала заздалегідь, бо вони зручні та знадобляться в будь-яку пору року або на вулиці, або вдома. Що сюди належить?

  • Бодіки. Декілька штук на короткий рукав, один-два – на довгий. Чи просто влітку одягнути, чи восени під светрик, чи вдома. Для мене це було зручно та універсально.
  • Футболки. Щось подібне до пункту 1. Все, що Смурф не встиг поносити восени, знадобилося як домашній одяг та відпрацювало своє на всі 200%.
  • Тонкі штанята та кофтини. На прохолодне літо чи легку осінь під курточку та колготки – або вдома повзати та бавитися.
  • Чоловічки. Теж багатосезонний одяг, бо можна під низ вдягнути, коли вже добре холодно або знову ж таки швиденько та просто використовувати в квартирі.

Все решта – курточки, комбінезони, колготки, шапочки, рукавички, взуття, просто щось дуже тепле – це сезонні речі, які краще купувати ближче до потреби, бо можуть і не знадобитися. Я ось першу нашу зиму швидко змарудилася ходити з візком, тому купила слінгокуртку – і Смурф гуляв на мамі: тепло, затишно, можна гарно поспати. Тому всі зимові речі ми використовували дуже рідко, вони виявилися малопотрібні.

А більш конкретно, щоб треба з одягу новонародженій дитині?

Моя практика свідчить про таке: п’ять-шість комплектів звичайного одягу переважно вистачає – боді+штани чи чоловічок, бажано з відкритими стопами. Я спочатку трохи докуповувала, бо в нас протікав підгузник і одяг просто не встигав висихати. Буває й таке. Ще часто кажуть бабусі, що дитинку треба значно тепліше вдягати, тож ще шапочки, рукавички та шкарпетки, але насправді в немовлят кровообіг значно швидший, ніж у дорослих, тому їм жаркіше – і те все вдягання дуже легко може спровокувати перегрів та плачі. Вам того треба? У нас, щоправда, рукавички трохи знадобилися, бо я три тижні не могла Смурфу обрізати нігті, і він себе дуже дряпав, а так весь додатковий одяг він швидко скидав.

Перший місяць, поки дитина не тримала голову, були дуже зручні розпашні боді – розстелила, поклала малечу та вдягнула. Потім у нас прижилися кофтинки із широкою тягучою горловиною, бо це набагато швидше, ніж кнопочка-раз, кнопочка-два… Це стосується і чоловічків – замочок! Дуже скорочує час дитячого плачу та береже ніжну незагартовану психіку молодої мами.

Щось тепле вдягнутися згори – переважно купують комбінезони чи комбінезони-конверти, бо для маленьких окремі штани та курточки не зручні, це вже із часу самостійного сидіння можна одягати. Ну і шапочка, а шалик залиште для більш дорослих часів.

Взуття дитині, яка не ходить, потрібне хіба для краси та маминої втіхи. Вдягати його на дитину в п’ять місяців – ще те задоволення, бо Смурф був категорично проти, а от зараз він дуже навіть за. Так би і йшов у футболці та капцях)))

Ще щось sз одягу? Не пригадую вже щось особливе, хіба всілякі красиві речі для фотосесій та свят. Для лежачої дитини вибирайте уважно, щоб їй було зручно та ніде не тиснуло, бо виглядати може дуже гарно, а от комфорту бракує.

Це все написане може виглядати дуже прагматично та сухо. Правду кажучи, у моєї дитини багато одягу, бо він милий, а Смурфу тааак гарно… Але все має міру і колись треба зупинитися, у кожного свої межі 😉

Якщо Ви хочете щось сюди додати чи запитати – пишіть в коментарях, будемо спілкуватися) Чийсь досвід – це дуже цікаво!