Малювати можуть всі – і дорослі, і малі

  • 1054

Кажуть, що найкращий подарунок -це той, який ти зробив сам. Бо тоді ти вклав у нього всього себе. Ви скажете, що не всі мають талант, хист, уяву до створення речей своїми руками. Якоюсь мірою так, але насправді малювати і творити може кожен, навіть однорічна дитина. Для того, щоб зробити оригінальний і цікавий малюнок, не обов’язково володіти неймовірно складними техніками. Хочемо розказати вам про те, як легко й цікаво можна малювати разом з дітками за допомогою фарб, пальців та штампів.

Пальчикові фарби

На дитячому Форумі видавців, окрім кількох цікавих книг, ми придбали також “пальчикові” фарби – від звичайних вони відрізняються тим, що вони легше змиваються з поверхонь і не є токсичними, хоч їсти їх все одно не варто ;). Хоч на них зазначено, що найкраще вони підходять для діток від трьох років, ми ними користуємось вже давно. Ще коли Назарівні було 5 місяців, вирішили спробувати створити з нею листівку на подарунок для хрещеного тата. Звісно, більше роботи виконувала мама (самостійно замочувати пальчики у фарбу малеча ще не могла), але відбитки пальчиків, з яких і складається малюнок, були саме нашої доні. Тоді вона дуже зацікавлено сприймала відчуття мокрих і холодних фарб і все спостерігала, що ж буде далі.

Потім були вже листівки для хресної мами, дідуся, бабусі та прикрашання конвертів для всіх родичів та друзів на Різдвяні свята 😉 З кожним місяцем цей процес все більше їй подобався. Вона вже сама показувала, який колір має бути далі та яким пальчиком це робити. Ми не зупинялись лише на пальчиках, пробували відбивати і ніжки, і ручки, а далі трішки уяви – і виходили дуже тематичні картки.

Техніка малювання пальцями є не новою, для діток дуже підходить. Ось приклади деяких малюнків, які можна легко зробити з малюками.

Ідеї малюнків шукайте за запитом fingerprint ideas

Так, деякі з них не обходяться без допомоги дорослих, додавання штрихів і деталей, але основу малюнка творить дитина. І найголовніше – тут немає правильних, кривих ліній чи виходу за них, все гармонійне і красиве таким, як воно є.

Та що тут говорити, відомий на весь світ Петриківський розпис, або «петриківка» (українське декоративно-орнаментальне народне малярство, яке сформувалося на Дніпровщині в селищі Петриківка, звідки й походить назва цього виду мистецтва) передбачає, що елементи малюнку (пелюстки, стебла, ягоди тощо) виводять пальцем одним мазком. У Львові, до слова, є творча студія “Зернятко”, де дітки можуть навчитись малювати “петриківку”. Та не лише діти можуть вчитись малювати, дорослі також можуть прийти на майстер-класи, які проводить керівник студії Елла Золотаренко. Ми мали змогу побувати на одному з них – нам дуже сподобалось.

Штампи

Ще з дитинства пам’ятаємо такі кольорові невеличкі штампи, які всі ставили на собі на руки. Та зараз мова йтиме про штампи, які купувати не потрібно, бо ми всі маємо їх удома. А саме про штампи з овочів. Все, що вам потрібно, – це витягнути з холодильника овочі, які у вас є: картопля, морква, капуста, перець, кукурудза тощо; розрізати їх, вмочити у фарбу, притиснути відбиток до листка паперу і милуватись тим, що у вас вийшло. Але не забудьте за цим цікавим заняттям, що ви збирались малювати разом з дитиною 😉 Меншим дітям мами або татусі мусять допомогти з нанесенням фарби на овочі, а вже відбитки вони будуть радісно ставити самостійно.

У нас на господарстві ми знайшли яблуко, лимон, картоплю, моркву і румбамбар (ревінь). Картоплю розрізали навпіл і вирізали з неї печатки у формі кружечка і листочка. Щоб Назарівні було легше тримати яблуко, вирізали в ньому своєрідну ручку. Як цей процес відбувався в нас, ми вам з радістю покажемо:

Процес цей захопливий, тож півгодини, а у старших діток, мабуть, і годину часу він займе точно. І, найголовніше, дітки різного віку можуть робити такі малюнки-листівки. Діти, старші від 2 років, легко самі зможуть обирати колір, форму і де розташувати той чи інший відбиток.

І, на останок, покажемо вам трішки “магії”. Ось так легко за допомогою чорного фломастера, ви можете показати діткам, як здавалося б, просто кольоровий відбиток від овочу чи фрукта може перетворитись на букет квітів, жучка чи метелика.

А як бонус за посиланням ви знайдете перелік і відбитки від овочів, які можна і варто використовувати для малювання, а також заготовки листівок для малих і великих. Сподіваємось, що наші ідеї будуть вам у нагоді. Можете спробувати їх втілити у життя, готуючи листівку для мами вже цієї неділі. Принагідно вітаємо всіх мам і бабусь зі святом Матері. Бажаємо вам багато приємних моментів у родинному колі, натхнення і любові від рідних і близьких.