Ігри на вулиці для дітей 2-3 років

  • 826

Осінь щоразу приходить раптово – і ми з’ясовуємо, що зовсім до неї не готові 🙂 Холодно, сиро, часто падає дощ і носа з дому показувати зовсім не хочеться. Вже була колись добірка ігор вдома, але маленьке чудо росте та проситься на вулицю, бо йому нудно сидіти в чотирьох стінах та хочеться руху. Також у мами є хоч якийсь мінімум справ та й, чесно кажучи, вдома придумати забави буває ще важче. Тому пропоную добірку, де цікаві ігри на вулиці поєднані з користю та розвитком. Що важливо – вони не потребують особливих матеріалів, зате можна витратити багато енергії, а потім добре спати 🙂

так, дітям це цікаво

Збираємо листочки по-новому

Почнемо зі старої та доброї ідеї. Може здаватися, ну що тут такого особливого, у цих листочках? Це для дорослих, мами та тата, вони знайомі та дуже звичайні, а для маленької дитини осінній листопад – ще одне диво та відкриття світу, за яким можна спостерігати та в який можна гратися. Тому сміло випускайте малечу робити кольоровий букет. Заодно можете вивчати барви та розміри – посортуйте листочки за різними ознаками, можна розкласти їх на лавці. Ще один варіант з нашого дитинства – зробити вдома гербарій або цікаву аплікацію, заготовок в інтернеті  – декілька сотень. А якщо до нього додати жолуді, каштани, засушені квіточки та різні палички, то вийдуть кумедні чоловічки та звірі. І яка різниця, що купа сміття і завтра це все може вже забутися та викинутися? Зате сьогодні дитина щаслива – і дуже ймовірно, що їй сподобається і вона попросить ще.

Ще один погляд на листя

Знаєте, що діти обожнюють? Оті купи листочків, які збирають двірники та які потім будуть вивозити або палити. Стрибати в них, по них, бігати, розкидати їх – кайф! Пустіть туди дитину. Можете самі спробувати та переконатися, що це дуже весело. Якщо ж маєте переживання, що там може бути щось небезпечне, то позбирайте та купку самі – і точно знатимете, що там саме листя )

Активні ігри на вулиці – вчимося ходити, бігати та стрибати

Звісно, це дитина дуже добре робить і сама, але різні цікаві ігри допоможуть розвивати координацію рухів та спритність. Ігри «Стрибаємо по горбиках» та «Перебираємось через річку» допоможуть вам у цьому. Гра перша – беремо будь-які підручні матеріали, які будуть зображати горбики. Це можуть бути картонні листи, пластикові тарілки чи навіть намальовані крейдою кола. Ідея в тому, щоби стрибати з острівця на острівець та не «замочити» ніг/щоб не вкусив крокодил/добратися до скарбу/наскільки вистачає маминої фантазії.

Другої гри є два варіанти. Можна намалювати довгу хвилясту лінію та запропонувати пройти «містком» між двома берегами. Якщо побачили дві довгі палиці, то покладіть їх так, щоб посередині «текла річка», і покажіть, що її потрібно перестрибнути. Кожного разу трішки розсувайте береги. Можливо, ви тренуєте майбутнього олімпійського чемпіона 🙂

Шукаємо скарби

Неймовірно цікава річ, особливо якщо довго потрібно кудись йти. Ще чудовим в цій грі є те, що вона підходить для різного віку та зацікавлює і старших дітей теж. Просто додаєте щось з їхніх інтересів та трохи ускладнюєте. Треба знайти 5 хвилин вдома, щоб підготуватися. Візьміть аркуш паперу та намалюйте різні предмети, які можна знайти на вулиці – машину, жолудь, дупло, вивіску тощо. Якщо дитина старша і вже читає, то зробіть ще підписи, потренуєте і це вміння. Якщо не вмієте малювати чи ліньки, то можна роздрукувати готовий шаблон з інтернету. Вручіть дитині та скажіть, що будете на вулиці разом шукати різні скарби, а знайдені позначати на листочку. Тіштеся разом результату та легко пройденій дорозі до маминих справ.

Розмови-балачки 

Якщо ваша дитина активно вивчає слова, то користайтеся цим дорогою! Показуйте різні предмети та запитуйте назви. Зі старшими дітьми так можна вчити кольори або говорити про те, чим відрізняються різні речі. Наприклад, машина та автобус. Можна почути, стільки веселих варіантів, що буде що розповідати татові ввечері) Обговорюйте плани, складайте меню для готування їжі чи придумуйте, куди піти на вихідних. Дітям страшенно подобається брати в такому участь.

Королева вулиці – калюжа!

Страшний сон усіх мам, бо щаслива дитина може в неї залізти хоч по вуха і далі скакати туди-сюди. Холодно, дощ, сніг, град? Ні, допоки є оця заманлива калабаня, від якої летять бризки на всі боки. Чому не можна запобігти, то те варто взяти під контроль. Зараз є чудовий вибір гумаків та мембранних комбінезонів, які не промокають. Одного набору на сезон, а іноді й два вистачить по вуха, зате можна спокійно відпускати дитину у вільне плавання.

До калюжі готові

Найпростіші варіанти – просто бігати та скакати. Якщо взяли лопатку, то прокопайте канавки і дивіться, як туди перетікає вода. Аркуш паперу перетворюється в кораблика та пливе морями-океанами (можна взяти звичайний осінній листочок). Паличка замінює вудочку та чудово ловить рибку. Камінчики весело скачуть та роблять цікаві кола. Покришена крейда зафарбовує воду та перетворює її у щось чарівне. Бачите, скільки варіантів? Лише фантазія та трохи дзену.

Осінь не така страшна пора, як може видаватися. Краще запастися зайвим комплектом одягу або таким, який дуже швидко сохне. Для себе можна взяти гарячого чаю із чим-небудь, що втишить нерви 🙂